Naised logistikas: Deanna Vainoja teeb kindlaks, et postipakid jõuaksid lennukiga õigel ajal õigesse kohta

Rahvusvaheliste lahenduste spetsialist
Eesti Post AS

Deanna Vainoja lõpetas 2018. aastal Tallinna Tehnikaülikooli logistika magistrantuuri ning tegeleb igapäevatööna lennutranspordiga – ta on Eesti Posti rahvusvaheliste lahenduste spetsialist, vastutades selle eest, et saadetised jõuaksid õigeaegselt sihtriikidesse. Hetkel on Deanna tööst eemal ning kasvatab kodus viiekuust tütart.

Mis Sind logistikaerala juurde viis?

Ma teadsin juba gümnaasiumis, et tahan logistikat minna õppima. Geograafia õpetaja suutis sellest erialast niivõrd põnevalt rääkida, et muud üle ei jäänud.

Kas tunned, et Sinu valdkonda on tarvis rohkem naisi? Miks?

Nii bakalaureuse- kui ka magistriõpingutel oli meil mehi ja naisi praktiliselt võrdselt, seega ütleksin, et logistika valdkonnas on naisi üsnagi palju.

Milliseid võimalusi, kogemusi, oskusi on tehnikaharidus Sulle eluks kaasa andnud?

Tänu koolile sain praktikale ja oma esimese töökoha. Hetkel töötan lennutranspordi valdkonnas, mis mulle väga meeldib, ning teen sellist tööd, mida naljalt teised Eestis teha ei saa. Ja vaieldamatult kõige parem õpingute juures oli oma elukaaslasega tutvumine :)

Ütle midagi julgustavat tüdrukutele, keda köidab samuti logistika, kuid sissejuurdunud soorollilised ootused võtavad julguse seda õppima minna.

Iga teine õpib turundust, ärijuhtimist või majandust. Valige eriala, mida ei ole palju, kuid mis oleks teile põnev ja paneks silma särama!

Julge erineda massist!

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.