Uut tüüpi tehnoloogia võib sülearvutite akude vastupidavust üle nelja korra pikendada

Norra arendusettevõte on välja töötanud uut tüüpi akud, mille kestus on ühe laadimiskorra kohta tavapärase liitium-ioon akude võrreldes 300-500 protsenti pikem, kirjutab Business Insider Nordic. SiliconX nimeline akutehnoloogia põhineb silikoon-grafiidi segu baasil.

Aku vastupidavus on tänapäeval enamike nutiseadmete pudelikaelaks, kuid võimalik, et Kjeller Innovasion nimeline ettevõte on sellele sobiva lahenduse leidnud.

Tavapärase silikoonil põhineva aku puhul on ohuks selle ülekuumenemine, mistõttu nutiseadmetes neid ei kasutata. Ettevõtte sõnul on aga grafiidiga õiges vahekorras segamise tulemusel võimalik saavutada pikem vastupidavus ning seda ilma ülekuumenemiseta.

Sellise aku kasutuselevõtul võidaks lisaks sülearvutitele ka nutitelefonide- ja tahvlite akukestus, samuti on võimalik seda tehnoloogiat kasutada elektrisõidukite akudes. Viimaste puhul on võimalik saavutada üle 1000 km sõiduulatus.

Järgmise sammuna püütakse laborikatsetustel saadud tulemused selliselt vormistada, et need oleks võimalik nutiseadmete tootjatel mugavalt ka kasutusele võtta.

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.

Populaarsed lood mujal Geeniuses