Bang & Olufseni blogi

4. põlvkonna Beoplay A9 saab hääljuhtimise toe ja säilitab oma erilise koduse välimuse

Bang & Olufseni stiilne koduselt pehme ja ümar kõlar Beoplay A9 on väljas olnud juba 2012. aastast, kuid loomulikult on saanud selle aja jooksul mitmeid uuendusi, et värskeimate tehnoloogiliste lahendustega kaasas käia. Nüüd, äsja välja tulnud Beoplay A9 (2019) saab lisaks pisitäiendustele juurde ka hääljuhtimise toe virtuaalse assistendiga, kuid hea tuttav Taani disain jääb suurtes detailides samaks.

Beoplay A9 on ümar kolmel jalal seisev juhtmevaba kõlar, mille puhul kohe esimesel pilgul ei ütlekski, et tegemist on kõlariga. Selle katteid saab vahetada vastavalt oma maitsele ja interjöörile (sellest kirjutasime ka pikemalt), samuti puidust jalgade stiili saab muuta, kuid loomulikult on Bang & Olufseni kõlarite puhul lisaks tippdisainile oluline ka kvaliteet ja kasutusmugavus.

Beoplay A9 on juhitav puudutades. Satelliiditaldrikut meenutava kujuga helitekitaja sisaldab puutetundlikku juhtpaneeli, mis on nupuvaba ja minimalistliku välimusega. Kui aga on käepärast nutitelefon, siis ei peagi kõlarini jalutama, sest muidugi saab seda ka mobiiliäpiga juhtida.

4. põlvkonna Beoplay A9 (või ka Beoplay A9 MKIIII) puhul lisandus veel üks mugav juhtimisvõimalus. Nüüd saab kõlarit ka häälkäsklustega juhtida – Google Assistanti abiga.

See pole aga ainus uuendus, mis neljanda põlvkonna väljalaskega kaasa tuleb. Lisaks pakub Beoplay A9 (2019) uusi kõlarielemente tagaküljel, mis laiendavad heliulatust ja suurema levialaga striimimisseadmega saab ühendada Chromecasti või Airplay 2 (multiroom platvormi toetavad) toetavad seadmed.

Aktiivne ruumiakustika kompenseerimise süsteem omakorda aitab vastavalt ümbritseva ruumi omapärale kompenseerida heli sellisena, et see kostaks võimalikult paremini.

Ja veel üks pisike detail, mis paljude heligurmaanide jaoks oluline: toitekaabel on seekord kaetud kangaga (välja arvatud Hiina ja India turgudel).

Kõik senised komponendid, mida saab tellida Beoplay A9 kõlari välimuse muutmiseks – nii jalad kui riidest katted – sobituvad ka uue põlvkonna kõlaritega.

Parim valik Bang & Olufseni tooteid on saadaval proovimiseks Endla tn 16 salongis, kus valikul aitavad otsust teha tooteid põhjalikult tundvad spetsialistid. Samuti saab Bang & Olufseni osta ka www.miterassa.ee e-poest.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.