Bang & Olufseni blogi

Bang & Olufsen Beolab 90 põrandakõlarid on iga audiofiili unistus

Kodusesse keskkonda sobivaid kõlareid leiab turult nii odavaid kui kalleid, vastavalt maitsele ja vajadustele. Vähe on aga selliseid, mis kombineerivad võimsuse ennenägematu kujunduse ning pea iga ruumiga kohanduva helipildiga. 

Just Beolab 90 kõlaritega otsustati Bang & Olufsenis see väljakutse vastu võtta. “Kuidas panna kõik head omadused kokku ühte kõlarisse, mis sobiks kasutamiseks igal pool?” oli ülesanne, mida selle kõlaripaariga lahendada sooviti.

Muidugi pole lahenduse leidmine kergete killast. Selleks, et muusika kõlaks täpselt nii, nagu see on stuudios produtsentide ja artistide poolt loodud, on vaja samal tasemel stuudiomonitore. Samas on ruumid, kus muusikat kuulatakse, pea alati ise kuju ja suurusega, mis teeb ideaalse taasesituse keerukaks. 

Beolab 90 kõlarites on kasutusele võetud funktsioonid Beam Width Control ja Active Room Compensation. Aktiivne ruumiparandustehnoloogia analüüsib ruumi kuju ja mööbli paigutust ning selle tulemusel saavutatakse optimaalne helipilt igas ruumis. Helivoo kontrollsüsteem tagab õige kuulamiskogemuse mis tahes heli puhul, olgu selleks muusika, seriaal või uudised. 

Kõlarite seest leiab kokku 18 kõlarielementi, 14 ICEPower kanalit ning 4 D-klassi Heliox 1000W kanalit. Ühe kõlari koguvõimsuseks on 8200 vatti ning selle juurde kuulub veel 300-vatine võimendi. Kõlaripaari kohta suudab see kombinatsioon ülitäpse ja võimsa heliga täita kuni 200-ruutmeetrise ruumi.

Sama oluline kui sisu, on ka välimus. Beolab 90 kõlari julges kujunduses on kasutatud vastupidavaid alumiiniumist struktuurielemente, puitdetaile ning eri tooni kangaid välimistele paneelidele aktsendi andmiseks. Kõiki komponente saab ise valida ning omavahel kokku sobitada. Seega võib igaüks luua unikaalse välimusega komplekti, mille sarnast mujalt ei leia. 

Bang & Olufseni lehel on võimalik ka ise materjale ja värve kombineerida, et saada lõpptulemusest parem ülevaade. Lisaks sellele saab liitreaalsuse rakendust kasutades kõlareid virtuaalselt näiteks elutuppa paigutada ning seal nende sobivust testida.

BeoLab 90 on Bang & Olufseni kõige kallim kõlaripaar, mis pakub kompromissitut helikvaliteeti. Peatselt on kõigil huvilistel võimalik neid osta ka Eestist. Esialgu on valikus Sand toonis kõlarid ning tellida on neid võimalik Miterassa e-poest. Kes soovib kõlarite kohta rohkem infot, saab seda hankida tootja kodulehelt.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.