Bang & Olufsen võib peituda sülerites, autodes ja mobiiltelefonides

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.

Kui teed midagi hästi, siis miks mitte seda ka teistega jagada? Nii ongi Taani tehnoloogiafirma Bang & Olufsen teinud ja jagab oma logo all hästi disainitud audiotehnoloogiat nii arvutite, autode kui mobiilide tootjatega.

Parimate mobiilide heli Bang & Olufsenilt

Üldiselt ei lase tipptasemel disainiga hiilgav tehnoloogiafirma oma logo panna ilmetu ja kehva seadme peale. Lisaks sellele, et Bang & Olufsen pakub mõne nutitelefoni jaoks keskmisest oluliselt kvaliteetsemat helielamust, peab ka telefon ise oma disainiga silma paistma, et kasutada seda logo.

Juba 2011. aastal avalikustati võimalikud uued disaintelefonide kontseptsioonid, mis kannavad B&O logo. Kaardus servade ja tagakaanega, kuid selle aja kohta veel paratamatult lameda ekraanipaneeliga uued telefonid disainis NAK. Esialgu jäidki need kontseptisoon-tooteks, kuid andsid ettekujutuse, milline võiks välja näha Bang & Olufseni disainikäekiri moodsas nutitelefonie maailmas, milles revolutsioonilised disaini-ideed kippusid juba kaduma.

Fantaasial lasi lennata ka disainstuudio PH Concepts, tehes aasta tagasi valmis (miskipärast Windowsi operatsioonisüsteemiga) uue Nokia telefoni B&O võtmes. Siin on seda mobiili tutvustav klipp:

Päris reaalse Bang & Olufseni logoga disaintelefoni lasi möödunud aasta augustis välja LG. Nende tippmudel V30 on maailmas müügil tagaküljel oleva Bang & Olufseni logoga ja Taani firma tegigi sellele telefonile kvaliteetse audiosüsteemi. Samuti on mobiiliga karbis kaasas B&O Play kõrvaklapid.

LG uusim G6+ mudel sisaldab samuti B&O kõrvaklappe ja kvaliteetset digitaal-analoog muundurit.

Õhukesse sülerisse mahub vajadusel ka väga kvaliteetne heli

Üldiselt on moodsate ultrabookide ehk üliõhukeste sülerite suureks väljakutseks korraliku heli tekitamine, mis vähese ruumi tõttu on keeruline. Siingi tuleb appi Taani tehnoloogiafirma kogemus.

Näiteks leiab tuttava logo HP Elitebooki seeria sülearvutitelt ning aastaid on Asus oma Zenbookide mitme põlvkonna jooksul kasutanud kvaliteetset Bang & Olufseni heli. Selleks disainisid Taani insenerid spetsiaalsed väga õhukesse korpusse mahtuvad kõlarid, mille elektriahelad on isoleeritud teistest arvuti osadest, et vältida kõlarisse häirete jõudmist. Lisaks on helidraiveritel mitu eelseadistust muusika, kõne ja filmide parimaks taasesituseks.

Autotööstuses käib juba kauakestev koostöö

Autode helisüsteemide juures on juba mitu dekaadi otsitud parima disaini ja helikvaliteedi koosmõju. Aastast 2005 teeb Bang & Olufsen koostööd Audiga, et tagada tippkvaliteediga heli ja muidugi ka kõlarite hea disain Audi interjööris. Kaks helisüsteemi – Advanced ja Premium tagavad kas 19 või 23 kõlariga parima muusikaelamuse, nagu istuksid autos sõites keset kontserdisaali. Bang & Olufsen 3D Premium Sound System annab väljundvõimsuse 750 vatti, Bang & Olufsen 3D Advanced Sound System aga 1920 vatti. 3D heli on Bang & Olufseni süsteemidega tagatud Audi Q7, Q5, A8, A7, A5 ja A4 tippmudelites.

Bentley Continental BT aga on maailma esimene auto, mis varustatud Bang & Olufseni One Touch kasutajaliidesega. 16 aktiivkõlari ja 1500-vatise väljundvõimsusega BeoCore helisüsteemi disainil ja integreerimisel rääkisid Taani insenerid kaasa ka auto interjööri kujundamimisel ning tulemuseks on märkamatutest allikatest saabuv ruumiline heli kõikjal autosalongis. Beosonicu interaktiivne kasutajaliides One Touch aitab aga mõne liigutusega kasutajal valida muusikat vastavalt oma meeleolule.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.