Bang & Olufseni blogi

Bang & Olufseni kõlarid saavad sel aastal Airplay 2 toe

Augusti lõpus avalikustati uus ümmargune disainkõlar Beosound Edge, millele lubati ka Airplay 2 tuge. Nüüd on teada, et Apple´i juhtmevaba ühenduse toe saavad veel terve rida Bang & Olufseni kõlareid tõenäoliselt juba selle aasta sees.

Esialgu septembrisse plaanitud Airplay 2 tugi lükkus mõned kuud edasi, kuna tuli rohkem tööd teha vajaliku kvaliteedistabiilsuse tagamisega.

Airplay 2 on multiruum-funktsiooniga ehk üle võrgu saab juhtida paljusid kõlareid ja panna need mängima kas kõiki sama muusikat või igaüht midagi eraldi. Kui tavaliselt on juhtmevabad kõlarid Bluetoothi ühendusega, siis Apple otsustas mõni aeg tagasi välja töötada oma raadioühenduse lahenduse, et tagada Apple´i seadmetele vajalik täiendav funktsionaalsus. Multiruum on üks neist omadustest, mida Airplay 2 pakub.

Kokku saavad järgneva kuue nädala jooksul Airplay 2 toe kümme Bang & Olufseni kõlarit, näiteks Beoplay M3, Beoplay M5Beosound 1Beosound 2Beoplay A9, Beosound Shape jt.

Uued Beosound 1 ja Beosound 2, millel on Google Assistanti tugi ning Beosound Edge tulevad kohe alguses välja AirPlay 2 toega, kuid teistel on vaja üle õhu uuendusega (OTA) see paigaldada. Selleks peab avama äpi BeoTool ja otsima uuendust menüüst “Configure”. AirPlay 2 toega kaasneb muide ka Apple´i virtuaalse assistendi Siri tugi. See tähendab, et kõlaritele võib edastada suulisi käske stiilis “mängi seda lugu elutoas” ning kõik elutoa gruppi lisatud kõlarid hakkavad soovitud lugu mängima.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.