Bang & Olufseni blogi

Beosound 35 – kuigi kõlar on kitsas, saab bassi piisavalt

Ehkki Bang & Olufseni kõlar Beosound 35 näeb välja nagu hästi disainitud ribakõlar, pole selle kasutusala piiratud kaugeltki vaid teleri ees vaadatavale pildile helitausta pakkumisega. Oma kvaliteedilt sobib see multiroom-kõlar pigem kõrgemate nõudmistega olukordadesse ja igale poole, kus vaja väikest, ilusat ja võimsa bassiga helitekitajat.

Muidugi ei saa märkamata jääda ühegi Bang & Olufseni toote disain. Küljelt vaadates on see seade viisnurkse tahuka kujuline, keskelt laienev (et mahuks ka suuremad bassielemendid ära) ning puutetundliku juhtimispaneeliga, mille kasutamist selgitab allolev video.

Viistahuka moodi korpuse kuju pole aga ainult ilu pärast. Bang & Olufseni insenerid leidsid, et selline korpus aitab välja filtreerida resonants-sagedused, nii et korpus ei hakkaks kaasa vibreerima. See omakorda lubab vaatamata väiksele ja kitsale ruumile, kuhu kõlarielemendid peavad ära mahtuma, suurendada väljundvõimsust, et väikese helitekitajaga võimsaid basse ja valju heli saaks endale lubada.

Kui tagumine külg on harjatud alumiiniumist, siis esikülg samas kaetud sooja kvaliteetsest kangast kõlarikattega, mida eemaldades näeb tervet rida kõlarielemente. Meetripikkusesse kõlarisse on mahutatud kaks 10 cm läbimõõduga bassielementi ning kaks keskmiste ja kõrgemate sageduste kõlarielementi. See komplekt suudab muusikaga täita keskmisest suurema elutoa.

Kõlari juhtimine käib puutetundlikult paneelilt, mis on ühelt poolt mugavalt nupuvaba, teiselt poolt aga võib näpp rohkem sattuda valede nuppude peale, seega nõuab paneeli kasutamine rohkem tähelepanu. Samas võid kõlarit ka mobiiliäpist juhtida, mis on veel mugavam, sest ei pea diivanilt tõusma ja kõlari juurde jalutama.

Pealegi saab seda kompaktset kõlarit paigutada ka kohtadesse, kust ei saagi ilma mobiiliäpita juhtida, näiteks ukse kohale või kõrgele suure halli seinale. Multiroomi tugi tähendab, et saad ühendada palju seadmeid ühte võrku ja luua omale helisüsteemi, mida juhtida kas tubade kaupa, iga kõlarit eraldi või kõiki korraga.

Beosound 35 ühendusvõimalused peidavad endas ilmselt kõike, mida võiks ühelt kõlarilt tahta – Bluetooth, striiming üle WiFi (Apple AirPlay, Spotify Connect, Deezer, TuneIN, DLNA, ChromeCasti tugi), analoogsisend, optiline sisend, LAN pesa.

Beosound´i kõlareid saab ise järgi proovida Endla 16 asuvas Bang & Olufseni salongis, kus oma ala spetsialistid annavad valikul asjalikku nõu. Osta saab nii kohapealt kui  www.miterassa.ee e-poest koos kõigi vajalike lisadega.

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.

Populaarsed lood mujal Geeniuses