Bang & Olufseni blogi

Beosound Balance GVA – kui tahad oma Hi-Fi kodukõlari stiilse välimuse sisse pakkida

Tavaliselt kipuvad kodused kõlarid olema suured kastid, mis tuleb ära paigutada kuhugi muusikakeskuse lähedale, sest vaja on helijuhtmeid vedada ning kuhu mujale need suured kastid ikka ära mahuksid, kui telekalaua ja muusikakeskuse riiuli kõrvale. Bang & Olufsen on selles olnud suhtes erand ning sel aastal välja tulnud uued kõlarid Beosound Balance GVA jätkavad seda suunda – kõlar peab lisaks tipphelile ka väga hea välja nägema.

Kui see kõlar karbist välja võtta, siis esimese ehmatusega tundub seade päris palju suurem, kui esialgu piltidelt paistab. Vaata näiteks selle artikli avapilti. See on ikkagi korraliku kõlari mõõtu, mitte selline väike karbike, nagu enamus virtuaalse assistendiga kõlareid muidu on.

Balance GVA nimelt töötab ka Google´i virtuaalse assistendina (Google Assistant) ja kuulab häälkäsklusi. Kuid lisaks on tegemist Multiroom kõlariga ehk seda saab ühendada teiste samasugustega üle WiFi ning siis juhtida kas kõiki korraga, grupiti või ükshaaval. Kui ostad kaks kõlarit, võib neid kasutada ka stereopaarina.

Kõlaril on puidust kattega silindriline alus, mille peal kumera servaga ning riidest kattega teine ülemine silinder. Heli suunatakse ümarast kõlarist ühtlaselt igas suunas, seega võid selle paigutada kesksele kohale toas ja ei pea häbenema ka seadme välimust – see näeb igast küljest hea välja.

Ülemisel küljel asuvad puutetundlikud juhtnupud, mis süttivad helendama, kui neid kasutad.

Seest leiab seitse kõlarielementi, millest kaks bassikõlarit hoolitsevad sügavamate ja madalamate sageduste eest, teised keskmiste ja kõrgemate sageduste Hi-Fi kvaliteediga edastamise eest. Ühendustest on olemas juhtmevabad WiFi (Multiroom toega), Bluetooth 5.0, AirPlay 2 ja Chromecast.

Multiruum kõlarit saab juhtida nii Bang&Olufseni oma rakendusest kui ka Google Home´ist. Äpist saab muuta heliseadeid ja kõlarit juhtida, samuti määrata kõlarigrupid ja kuhu kõlarisse millist heli saata.

Beosound Balance GVA oskab automaatselt heli kalibreerida vastavalt ruumile – kas lisades juurde värvinguid, mis vajalikud siledate ja akustiliselt hästi peegeldavate seintega toas paremaks elamuseks või vastupidi – sumbuvate pehmete kangastega ruumis sellele sobiva tämbri tekitamiseks. Heliseadistust teeb kõlar oma sisseehitatud mikrofoniga kuulates, sellega saab muidugi ka häälkäsklusi Google Assistantile vastu võtta.

Mitmed arvustajad on nimetanud Beosound Balance GVA parima kvaliteediga Google Assistanti kõlariks. Koguvõimsus 480 W sobib ka suurema peo jaoks tubastes tingimustes.

Bang & Olufsen Beosound Balance GVA on müügil Miterassa e-poes, Bang & Olufseni salongis Endla tn 16 ja MySound2Go poes T1 kaubanduskeskuse esimesel korrusel.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.