Bang & Olufseni blogi

Beovision Harmony muutub teleriks pärast efektset etendust

Milano disaininädalal sel kevadel esitletud Bang & Olufseni uus erilise ehitusega teler Beovision Harmony on nüüd saadaval ka Eestis ning pakub disainimaailmas uudset lahendust, mis muudab peale sisselülitamist teleri suurust ja kuju.

Mida teha ühe tavalise, suure kandilise ekraanipaneeliga nutiteleri juures teisiti? Ega palju võimalusi polegi, sest elutoa tähtsaimal kohal trooniv koduseade on tavaliselt vaid üks lai tumehall plaat seinal või telerilaual, mingeid fantaasiarikkaid disaini-imesid pole võimalik sellega ette võtta. Või kas see ikka on nii võimatu?

Bang & Olufseni uue toote disainis Torsten Valeur ning Beovision Harmony on saanud endale välimuse, mis tõesti silma torkab. Tegemist on muutuva disainiga – peale teleri sisselülitamist käivitub liikumine ja osaliselt ekraani ees asuvad kõlaripaneelid eemalduvad kaheks osaks, sõidavad ekraani alla ja kogu seade sirutab end justnagu välja, muutub suuremaks ja kõrgemaks ning hakkab pilti näitama.

Et paremini aimu saada, mida muutuv disain tähendab, vaata allolevat tutvustusvideot.

Lisaks uutmoodi avanemisele on Beovision Harmony tehnilised näitajad ka ühed parimad, mida hetkel tahta.

Heli tekitab võimas kuni 600 W helisüsteem. 77-tolline OLED ekraan on mõistagi 4K HDR resolutsiooniga. Juhtimine käib kahepoolse sidega Bluetooth-puldiga, mis ei vaja otsenähtavust ning on väga kiire reageerimisega.

Striiminguteenustest toetab Harmony Apple AirPlay 2 ja Chromecasti, Deezerit (sealhulgas Deezer HiFi´t), TuneIn´i (internetiraadiod), QPlay 2.0 (seda kasutatakse peamiselt Hiinas) ja Multiroom-lahendust Beolink. 

Väga suur 77-tolline ekraan koos Hi-Fi heliga sobib samamoodi hästi nii kontserdiülekannete, spordivõistluste kui filmide vaatamiseks, pildiparandustehnoloogia teeb ka tavalised telesaated suurelt vaadates kirkamaks ja teravamaks.

Mis aga puutub välisesse viimistlusse, siis teler on tehtud pigem nagu mööbliese kui tehnoloogiatoode: kõlareid katavad kas tammevineerist ribid või tumehall Mélange kangas, mida toetab alumiinium. Valida saab kas seinakinnituse või põrandaaluse.

Heli puhtuse ja valjuse tagavad kolm kõlarit – kaks stereokõlarit ja keskne kõlar, mida toidetakse kokku kuni 600 W võimenditest. Integreeritud 7.1 surround sound mooduliga võib veel lisaks ühendada kaheksa kõlarit. Kui kasutad kõlarikattena tammest ribisid, siis need on viimistletud selliselt, et heliedastust ei moonutaks ning ei tekiks vibratsiooni.

Teleri disainimisel saadi inspiratsiooni möödunud sajandi keskpaigast, kui pildikast peideti mööblisse nii ära, et mitte kasutades oli see nagu lihtsalt üks stiilne kapp elutoas. 77-tollist ekraani pole mõtet üleni kappi panna, aga kõlarite taha saab peita suure paneeli ikkagi – võtab vähem ruumi ja näib hoopis efektsem, kui lihtsalt tumehall ristkülik seinal või seina ääres.

Bang & Olufseni tooteid, sealhulgas ka Beovision Harmony telerit saab osta Endla 16 asuvast Bang & Olufseni salongist ja ka www.miterassa.ee e-poest koos kõigi vajalike lisadega.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.