Bang & Olufseni blogi

Dodekaeeder, mis tekitab sügava, läbi naha tunnetatava bassi

Kinos või kontserdisaalis tekitatakse bassid, mida võib tunnetada lisaks kõrvadele ka sõna otses mõttes iga ihukarvaga – sügav, puhas bass võib aga kodustes tingimustes olla raskesti kättesaadav. Selle teeb aga võimalikuks Bang & Olufseni spetsiaalne tasakaalustatud bassikõlar, mis arvestab ruumi akustikaga ning on ehitatud selliselt, et kõlarielemendid üksteist vibratsioonidega ei segaks.

Dodekaeedrikujuine metallist korpusega Beolab 19 on nagu Bang & Olufseni teisedki tooted tipptasemel disainiga – erilise kuju on kõlarile andnud Taani tootedisainer Jakob Wagner.

Tegemist on juhtmevaba kõlariga, mille saab ühendada kõlarisüsteemi ja paigutada just sinna, kuhu ise tahad, sest vaja läheb vaid toidet. Audiokaablit asendab kvaliteetne raadioühendus.

Viisnurksete tahkudega põnev klassikaline geomeetriline kujund sobib kõlarile ideaalselt, sest aitab ka bassikõlari tekitatud vibratsioone vähendada. 2 x 160 W kõlarielemendid tekitavad päris tugevaid õhuvõnkeid.

Kõlari alt leiab hulga juhtnuppe ning nii võrgu- kui audiosisendid erineval viisil kaabliga heli sissetoomiseks. Juhtnuppude seas on ilmselt kõige erilisem võrreldes tavaliste kõlaritega asendinupp (POS.):

Kolmepositsioonilisest lülitist saab määrata, kus bassikõlar asub: kas põrandal, seinal või lae all. Vastavalt asendile reguleerib bassikõlar helilaineid nii, et need leviks ühtlaselt igale poole toas.

Juhtmevabas heliedastuses kasutab see seade uut WiSA tehnoloogiat, mis tagab raadio teel maksimaalse kvaliteediga heliedastuse, mis on häire- ja viitevaba. Selleks kasutatakse 5 Ghz sagedusala ja 24-bitist digisignaali. Seadmed, millega WiSA ühendus luua, ei pea olema Bang & Olufseni omad, võid bassikõlarisse saata heli ka teiste tootjate seadmetest.

Teiste kõlaritega majas saab Beosound 19 ühendada keskse juhtseadme Beosound Core abil, millel on ka mobiiliäpp. Sellega võib kodust helisüsteemi peensusteni juhtida ja seadistada näiteks oma mobiilist.

Beolab 19 bassikõlari saab soetada Bang & Olufseni salongist Endla 16 või e-poest: musta, valge, messingi-musta või halli.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.