Klassikalised kõlarid saavad Bang & Olufseni abiga nutikõlariteks

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.

Bang & Olufsen tõi koostöös HiFiBerry’ga turule avatud lähtekoodiga võimendi, millega saab kodus igaüks ise oma traditsioonilised kõlarid ümber ehitada juhtmevabadeks ja nutikateks.

Beocreate 4 Channel Amplifier on isekoostatav süsteem, millega on võimalik passiivsetest ehk tavalistest klassikalistest kõlaritest muusikat esitada. Beocreate 4 võib töötada ilma abivahenditeta kui digitaalse sisendiga võimendi, aga Bluetoothi või WiFi võimekuse aktiveerimiseks on vaja juba miniarvutit Raspberry Pi.

Beocreate 4 on loodud inimestele, kellel on kogemust kõlarite tehnilise poolega ning pisut elektroonilist taipu. Samuti neile, kellele meeldib ise nokitseda ja konstrueerida just enda vajadustele vastavaid seadmeid. Samas pole vaja selle lahenduse puhul jootekolvi järele haarata.

Tee-ise Biocreate 4 pakub kuni 180 W väljundvõimsust (2 x 30 W ja 2 x 60 W) ning suudab toita kuni neli 4-8 oomilise takistusega kõlarit 192 kHz sämplimissagedusega.

Raspberry Pi ühendatakse otse võimendiga ilma jootmata ning sellel on täielik kontroll pea kõigi võimendi omaduste üle.

Beocreate 4 ühendub Raspberry Pi A+/B+/2B/3B ja Zero-ga, lisajuhtmeid pole vaja. Nii Raspberry kui ka Beocreate’i toiteks piisab ainult ühest 12-24 V välisest jõuallikast.

Beocreate 4 tuleb koos tasuta tarkvaraga, mis lubab kasutajatel muuta nutikamaks Beovox CX50, Beovox CX100 või ükskõik millise muu tavalise kõlari ja kasutada neid, et mängida muusikat näiteks Airplay või Bluetoothi abiga juhtmevabalt. Spotify tugi on samuti olemas.

Kuna tarkvara on avatud lähtekoodiga, siis HiFIBerry plaanib Beocreate’ile tulevikus veelgi rohkem funktsioone lisada.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.