Bang & Olufseni blogi

Kõlar Beosound Level näitab Bang & Olufseni disaini ja praktilisuse uut taset

Bang & Olufsen tuli veebruaris välja oma uue kõlariga Beosound Level, mis mõnes mõttes avab täiesti uue disainkõlarite kategooria – seda saab kasutada nii juhtmega kui juhtmevabalt, püsti, pikali ja seinale riputatuna. Seinal on kõlari “kinnituskonksuks” aga omapärane laadimisdokk.

Nii-öelda paindliku koduse audioseadme korpus on disainitud alumiiniumist ja mõnel juhul ka tammepuidust kattega, küljel asub minimalistlik LED-tuledega puuteriba, millelt saab võrgukõlarit juhtida. Aku kestab ühe laadimisega 16 tundi. Kuid kõlar pole mõeldud ainult akult mängimiseks – sellel on stiilne laadimisdokk, millest on olemas ka seinakinnituse versioon. Sel juhul ripub kõlar nagu pilt seinal, samal ajal akut laadides. Seinakinnitus tuleb välja aprilli lõpus.

Lauale aga võib panna Beosound Leveli nii püsti kui pikali. Mõlemas asendis saadetakse heli ühtlaselt ümbritsevasse ruumi ja ka puutenupud on alati mugavalt ligipääsetavad. Kõlar analüüsib ümbritseva ruumi akustikat ning vastavalt sellele seadistab helitämbrit.

Seadme korpus on pritsme- ja tolmukindel, vastates IP54 standardile, päris lausvihma kätte pole siiski hea kõlarit jätta. Vastavalt värvivalikule läheb korpuse alumiiniumist raam kokku kõlari kattega – riidest kattega harmoneerub hõbedane alumiinium, puidust ribidega aga kuldne.

Taaskasutust silmas pidades on kõlari detailid lihtsalt vahetatavad alates sisemisest akust ja lõpetades kõlarikatetega. Juhtnupud on tavaolukorras peidetud, kuid lähedussensor saab aru, millal on vaja nuppude LED-tuled sisse lülitada.

Disainkõlar on mõeldud 10-50 ruutmeetri suurusesse ruumi, sellel on sisseehitatud 2× 30 W bassielemendid, 30 W keskriba- ja 15 W kõrgsageduslik kõlarielement. Tegemist on Multiroom kõlariga, mida saab võrku ühendada ning mängida kas igast kõlarist eraldi muusikat või kõigist süsteemi ühendatud seadmetest sama lugu. Kaks Beosound Leveli mudelit on võimalik ka kokku ühendada stereopaariks. Seda saab teha Google Home äpiga.

Üks kõlar kaalub 3,3 kg, aku laeb täis kolme tunniga. Peale Multiroomi on veel olemas Bluetoothiga seadmete ühendusvõimalus, optiline sisend, LAN-i (Ethernet) pesa ning tugi AirPlay 2-le, Chromecastile ja Spotify Connectile. Juhtida saab eemalt nii Bang & Olufseni äpiga kui Beoremote One juhtimispuldiga, mis töötab üle Bluetoothi.

Uue, veebruaris esitletud kõlari saad endale juba soetada kas Bang & Olufseni salongist Endla tn 16 või e-poest. Seinalaadija tuleb müügile alates 29. aprillist.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.