Bang & Olufseni blogi

Kui tahad parimat: millega Hi-Fi kõlarid võrku ühendada?

Sel ajal, kui paljud on harjunud MP3 failidesse pakitud muusikakonservidega, teevad ilma ka Hi-Fi striimid ja kadudeta muusikasalvestuse formaadid, mis toovad tippkvaliteedi kõigile koju kätte. Millega seda aga kuulata ja kuidas oma head kõlarid uusimate teenustega ühendada?

Bang & Olufsenil on Hi-Fi kõlarite valik piisavalt lai, et leida midagi igale maitsele. Selleks, et kõik kvaliteetsed kõlarid ühte võrku ühendada ning muusikat üle õhu neisse striimida, võib vaja minna keskust – Beosound Core´i.

Beosound Core on pealtnäha mõne TV-adapteri sarnane USB-toitega väike lisaseade, mis käib kodusesse võrku ning millel on ka Bluetooth. Seadmega saab ühendada kõlarid ühtsesse multiroom süsteemi, mida on võimalik juhtida üle koduse võrgu.

Beosound Core lisab Multiroom ühendused ka neile väärtuslikele kõlaritele, mis ise ei ole Multiroom´i võimelised, kuid on väga hea helikvaliteediga, seega pole mingit põhjust neid uute tehnoloogiate pärast kõrvale jätta. Seade ühendab Multiroom võrku kõik Beosound Shape´i ja Beolabi kõlarid, et need saaksid sujuvalt koduse juhtmevaba helisüsteemi osaks.

Beosound Core kasutab 24-bitist striimingut, 192 kHz digisämplingut ja toetab Hi-res audiot, kuid ei toeta kadudeta WMA-d. Samuti saab selle keskuse abil ühendada oma kõlarid moodsate striiminguteenustega: Spotify, Deezer (Hi-Fi striiming), TuneIn (internetiraadio) jt. Sisseehitatud Chromecast´iga võid aga kõigist seda toetavatest seadmetest striimida muusikat vastavalt oma soovile kas kõigisse või mõnedesse kindlatesse kõlaritesse ja juhtida muusika mängimist nutiseadme äpist. Apple AirPlay on samuti toetatud, seega kõik Apple´i nutiseadmed saavad oma juhtmevabas võrgus samamoodi muusikat edastada. Kui aga muusika allikas kasutab Bluetoothi, leidub Core´il ka selle jaoks ühendusvõimalus.

Spotify Connect mängib muusikat sõltumatult, nii et võid telefonist Spotify äpi kinni panna, kui lugu mängima hakkab ja käimasolevat listi mängitakse edasi otse võrgust.

Beosound Core aitab ka sinu kõlarite tarkvara uuendada ja toetab nii kaablivõrku (10/100 Mbit/s Ethernet) kui WiFit (802.11 a/b/g/n/ac, 2,4 GHz ja 5 GHz võrgud). Bang & Olufseni stiilne pult Beosound Essence juhib vajadusel Core´i keskust ilma nutiseadmeteta ning selle ühendusviisiks on Bluetooth, mis ei vaja seadmete vahel otsenähtavust, nagu traditsioonilistel infrapunapultidel.

Sellised on Beosound Core´i ühendusvõimalused tagaküljel nii uuemate kui vanemate seadmete jaoks:

Olemas on ka optiline sisend ja väljund.

Bang & Olufseni kõlareid, nende lisasid, kõrvaklappe, telereid ja teisi bränditooteid saab järgi proovida Bang & Olufseni salongis Endla tänav 16 ning osta kas salongist või e-poest.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.