Kuidas sündis Bang & Olufseni kõige ambitsioonikam ja innovaatilisem kõlar Beolab 90?

Beolab 90 kõlarite loomine oli märkimisväärne ja ambitsioonikas projekt, millega tähistati ettevõtte 90. juubelit. Selle arendamine nõudis aastatepikkust tööd, tihedat koostööd helitehnoloogia ekspertide ja inseneride vahel, ning julget lähenemist nii disainis kui ka tehnoloogias.

Kõlari loomisel seati ambitsioonikad eesmärgid

Juubelipidustuse väärikaks tähistamiseks seati eesmärgiks luua midagi erakordset ja eristuvat – kõlar, mis tõukaks tehnoloogilisi ja disainipiire ning esindaks ettevõtte pühendumust tipptasemel helikvaliteedile. See pidi suutma täiuslikult edastada heli igas ruumis ja igas asendis.

Beolab 90 väljatöötamine võttis aega umbes 3 aastat ning ilmavalgust nägi see esmakordselt 2015. aastal. Esimeste katsetustega alustati aga juba kuus aastat varem, testides erinevaid insenertehnilisi lahendusi ja kujundusi.

Tehnoloogiliste lahenduste vallas oli Beolab 90 suurimaid uuendusi Active Room Compensation tehnoloogia, mis võimaldab kõlaril automaatselt kohandada heli vastavalt ruumi akustilistele omadustele. See loodi, kuna traditsioonilised kõlarid olid sageli tundlikud ruumi asukoha ja omaduste suhtes. Bang & Olufsen soovis luua süsteemi, mis suudaks optimeerida heli sõltumata kuulamiskeskkonnast.

Lisaks töötati välja ka Beam Width Control tehnoloogia. See võimaldab kasutajal kontrollida helikiire laiust (kitsas, kesklaia või lai heli), et kohandada heli vastavalt kuulajate arvule ja ruumi tingimustele. See funktsioon lisab kõlaritele erakordse paindlikkuse.

Tipptehnoloogiale ja helikvaliteedile lisaks keskenduti ka kõlari enda välimusele. Beolab 90 disaini juures lähtuti põhimõttest, et see ei oleks pelgalt tehnoloogiline ime, vaid ka esteetiliselt muljetavaldav. Nii anti sellele skulpturaalne ja modernne välimus, mis väljendaks keerukat tehnoloogiat, mida see endas peidab.

Kõlari korpus valmistati Bang & Olufsenile omaselt alumiiniumist, lisaks kasutati spetsiaalset akustilist kangast. Alumiiniumist konstruktsioon pakub vajalikku jäikust ja resonantsivaba struktuuri, samas kui kangas annab disainile pehmuse ja elegantsi.

Heli, mis lööb pahviks

Beolab 90 kõlaris on 18 kõlarielementi, mida juhib 18 eraldi digitaalvõimendit. Need töötavad kooskõlas, et pakkuda maksimaalset selgust ja dünaamikat igas sagedusalas, olgu tegu madalate basside või kõrgemate nootidega. Võimsust on sellele 8200 vatti, mis annab sellele erakordse helitugevuse ja võime esitada selget heli erineva suurusega ruumides, kohandudes selle mõõtmete järgi.

Kõlaritel on 24-bitine juhtmevaba WiSA ühendus, mis tähendab, et nende tööks on tarvis vaid toitekaablit. Omavahel suhtlevad kaks kõlarit aga juhtmevabalt. Beolab 90 toetab erinevaid sisend- ja ühendusvalikuid, sealhulgas traadita voogedastust ja mitme seadmega korraga ühendamist. Heli saab aga mugavalt juhtida ja seadistada mobiilirakenduse kaudu.

Kui kõlarite hind võib esmapilgul pahviks lüüa, siis helikvaliteet ja kuulamiskogemus teevad seda kindlasti. Beolab 90 ei ole lihtsalt tippklassi kõlar – see on investeering, mis pakub aastakümneid suurepärast heli ja esteetilist naudingut. Kuna Bang & Olufsen on tuntud oma ajatu disaini ja vastupidavuse poolest, on need kõlarid loodud kestma.

Beolab 90 kõlareid saab soetada paaris ning endale meelepäraste materjalidega. Valikus on eri toonides kangad ning mitmesuguse viimistlusega alumiinium ja puit. Kõlarite kohta saad täpsemat infot Bang & Olufseni salongist, mis asub aadressil Endla 16 või külastades Miterassa e-poodi.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.