Kuidas töötab Beoplay A9 MK4 aktiivne ruumikompensatsioon ja mismoodi muusika toaga kohandub?

Beoplay A9 kõlariseeria uuenes viimati üsna lühikeste vahedega – kolmas põlvkond tuli välja alles möödunud aasta sügisel ning neljas põlvkond selle aasta augustis. Mõlemad põlvkonnavahetused polnud lihtsalt kosmeetiliste pisimuudatustega. Viimane tooteuuendus tõi aga teiste seas veel ühe olulise lisavõimaluse – kõlari heli kohandamise vastavalt ümbritsevale ruumile.

Beoplay A9 MK4 ehk neljanda põlvkonna kolme jalaga stiilne Multiroom-kõlar on varustatud mikrofoniga. See pole mõeldud telefonikõnedele käed-vabalt vastamiseks, vaid kuulab ümbrusest tagasipeegelduvaid helisid. Niimoodi saabki seade teada, kas asub näiteks kergelt kajavas avaras ruumis või pigem pehme mööbliga väikeses toakeses, kus muusika sumbub kiiresti. Vastavalt sellele teadmisele on võimalik aga kõlari tämbrit seadistada. Kui tavaliselt teevad seda kasutajad ise kuulmise järgi, siis uue Bang & Olufseni kõlariga on lisatud sisemine tarkus, mis oskab eelseadistatud filtreid valida ja sisse lülitada. Kasutaja ise ei pruugi olla osav audiofiil, kes teab madalate ja kõrgete sageduste kompensatsioonist või tahaks ise seda käsitsi seadma hakata. Mugavam on lasta seda teha tippkvaliteediga heliseadmel ise.

Bang & Olufsen nimetab tehnoloogiat aktiivseks ruumikompensatsiooniks (Active Room Compensation): see analüüsib sisemisest mikrofonist kostvat mööblilt ja seintelt peegeldunud heli ja seadistab väljundi nii, et kuulajani jõuaks vaid võimalikult originaalilähedane muusika. Kui kasutad Multiroom-lahendusena palju seda tüüpi kõlareid korraga, mitmekordistub mugavus kohe: siis ei pea ka iga kõlarit eraldi seadistama, need saavad tämbri kohandamisega ise automaatselt hakkama.

Lisaks ruumikompensatsioonile sai Beoplay A9 MK4 ka teisigi uuendusi. Mikrofon töötab veel ka sisseehitatud Google Assistanti hääljuhtimisega käsklusi kuulates, aga välimuses lisandus samuti mitmeid detaile. Näiteks on toitekaabel nüüd kaetud soliidse kangaga, alumiiniumrõngal korpuse servas on Bang & Olufseni logo ning mustal ja valgel standardversioonil on uus valik kõlarijalgu.

Juhtmevabadest ühendustest leiab kolme jalaga ümmargusest kõlarist WLAN (802.11 b/g/n/ac), DLNA ja Bluetooth 4.2. Multiroom´iga integreeritud striiminguteenustest on aga toetatud Google Chromecast​, Apple AirPlay 2, TuneIn ja Deezer.

Kuna neljanda põlvkonna mudeli suurus ei muutunud (kaal on võrreldes teise põlvkonnaga mõnisada grammi vähenenud), mahuvad uuele tootele peale kõik vanema põlvkonna kõlarikatted, mille valik on e-poes üsna suur. Lisaks võib tellida oma disaini.

Võid panna Beoplay A9 MK4 nii toa keskele kui nurka või seina äärde, seade kohandab väljundi selliselt, et ruumi omapäradest tekkivad moonutused saavad kõrvaldatud.

Beoplay A9 MK4 kõlarit saab järgi proovida Bang & Olufseni salongis Endla tänav 16 ning osta kas salongist või e-poest.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.