Bang & Olufseni blogi

Lihtsalt kasti asemel moodne disainielement: need Bang & Olufseni kõlarid on iga kodu uhkus

Traditsiooniline kõlar kipub olema kast, millele on läbimõeldud sisekujundusega kodus raske head kohta leida. Kuid nii ei pea see loomulikult olema – kui kõlar ise on samuti nagu kunstiteos, siis ei pea seda häbenema ning seade sobitub hästi teiste kodusisustuse detailidega. Siin on valik Bang & Olufseni juhtmevabadest kõlaritest, mis sobivad ka väga nõudlikule maitsele.

Multiroom kõlar Balance GVA

Bang & Olufsen Balance GVA on Multiroom kõlar, mis tähendab, et selle saab juhtmevabalt ühendada mitmete kõlaritega süsteemi ja juhtida kas igat kõlarit eraldi või grupiti. Eraldi juhet muusikakeskuseni pole vaja, seega saab panna selle soliidse välimusega disainielemendi just sinna, kuhu kõige paremini sobib.

Balance GVA-l on puidust või marmorimustrilise kattega silindriline alumine osa, mille peal kumera alumise äärega ja riidest kattega ülemine silinder. Heli suunatakse ühtlaselt igas suunas, seega võib heliallika paigutada kesksele kohale toas ega pea häbenema seadme välimust – see näeb igast küljest väga hea välja. Valikus on nii must, beež kui marmorimustriline/kuldne mudel.

Ülemisel küljel asuvad puutetundlikud juhtnupud, mis süttivad helendama, kui neid kasutada, kuid muidugi saab seadet juhtida ka äpist.

Seest leiab seitse kõlarielementi, millest kaks bassikõlarit hoolitsevad sügavamate ja madalamate sageduste eest, teised keskmiste ja kõrgemate sageduste Hi-Fi kvaliteediga edastamise eest. Ühendustest on olemas WiFi (Multiroom toega), Bluetooth 5.0, AirPlay 2 ja Chromecast.

Multiroom kõlarit saab juhtida nii Bang&Olufseni oma rakendusest kui ka Google Home´ist häälkäsklustega. Äpist saab muuta heliseadeid ja muusikat juhtida, samuti määrata kõlarigruppe ja kuhu kõlarisse millist heli saata.

Multiroom kõlar BeoSound 2

Beosound 2 on saadaval nii pronksi-, messingi-, alumiiniumi- kui kuldse töötlusega. Seegi kõlar on kujult ümar ning kiirgab heli igas suunas, seega kasutajal on täielik vabadus paigutada helitekitaja just sinna, kuhu see kõige paremini sobib.

Uuel põlvkonnal täiustati lähenemisel end sisselülitavat puuteplaati, et seda oleks mugavam kasutada ning võimas bassielement suudab tekitada piisavalt valju heli isegi üsna suures elutoas või esinduslikus saalis.

Juhtmevabadest ühendustest toetab see mudel WiFit, Bluetoothi, Airplay 2 ja Chromecasti. Juhtida saab lisaks nuppudele äpist või häälkäsklustega.

Multiroom kõlarisüsteem Beosound Shape

Tegemist on legendaarse Bang & Olufseni moodulsüsteemiga, millest saab igaüks seinale kokku panna kunstiteose. Kärjekujulised moodulid võivad endas peita nii kõlarit kui ka akustilist elementi, mis ruumi kõla pehmendab. Ühes välimuselt samuti kärjekujulises moodulis aga võib olla juhtseade, mis kõlareid juhib.

Kõlarikatteid valides saab kombineerida mustreid ja välimust vastavalt oma maitsele ja sisekujunduses kasutatavatele värvidele. Hulk katteid on saadaval Bang & Olufseni esinduspoest.

Helisummutav kärjekujuline moodul parandab akustikat ning neid võib paigaldada sobivatesse kohtadesse aktiivkõlarite vahele, et peita ka ühenduskaableid ja ühendada märkamatult eraldi asuvaid kõlareid. Iga kuue elemendi kohta on üks nn hub ehk ühenduskeskus, mis ühendab kõlarielemente ja toidab neid võimendist.

Kõlarielemendi sees aga on üks suurem bassikõlar ja üks väiksem kõrgemate sageduste element. Kokku võib ühte süsteemi ühendada kuni 44 sellist kärjekujulist kõlarit.

Võimendi on samasuguse kujuga ja riidest kattega, pakkudes võimsust 8 x 80 vatti. Iga võimendi suudab ära toita kuni neli kõlarit.

Beosound Core ehk ühendusmoodul tagab juhtmevaba ühenduse heliallikatega ja kadudeta juhtmevaba heliedastuse, toetades nii Apple Airplay´d, Chromecasti kui Bluetoothi.

Sobiva kõlarikomplekti saad kokku panna siin.

Bluetooth-kõlar Beoplay Beolit 20

Mobiilsemale kasutajale sobib stiilne sangaga ja akuga kaasaskantav kõlar Beolit 20, millel aku kestab keskmise helivaljusega 8 tundi. Kui aga kuulad vaikselt, võib akut jätkuda kuni 37 tunniks.

Uel mudelil on kõlari peal juhtmevaba laadija, millega turgutada oma nutiseadmeid. Lisatoidet saab ka USB-C pesast.

Võimsal Bluetooth-kõlaril on 5,5-tolline bassielement, kolm 1,5-tollise läbimõõduga lairibaelementi ja kaks neljatollist passiivset bassielementi, mis võimendavad madalamaid sagedusi. Nutiseadmega ühendamiseks kasutatakse Bluetooth 4.2 ühendust, kahte kõlarit saab kasutada koos stereopaarina.

Värvivalikust on saadaval hall ja must mudel.

Juhtmevabad aktiivkõlarid BeoLab 18

Need kõlarid soetatakse stereopaarina ning neid saab kinnitada nii seinale kui kasutada põrandajalaga. Väga hästi sobib BeoLab 18 kõlaripaar nii muusika kuulamiseks kui teleri lisakõlariteks, kodu disainiga sobitamiseks on Bang & Olufseni esinduspoest võimalik juurde hankida nii erivärvilisi katteid (must, valge, hõbedane, pronks, messing, tamm jne) kui põrandajalga või seinakinnitust.

Kõlari tipus on koonus, mis peegeldab ühtlaselt kõrgsagedusliku kõlarielemendi heli, jaotades selle helikoonuse abil horisontaalselt laiali kogu ruumis. Silinderjal esiküljel aga asuvad kaks keskriba-kõlarielementi.

Beolab 18 kõlaripaariga tuleb ühendada WiSA-ühilduv juhtmevaba edastaja, mis kannab üle heli vastavat ühendust toetavast telerist, muusikakeskusest, plaadimängijast või ükskõik millisest muust nutiseadmest.

Parim valik Bang & Olufseni juhtmevabasid kõlareid on saadaval Bang & Olufseni esindussalongist Endla tn 16, Miterassa poodidest ja e-poest.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.