Bang & Olufseni blogi

Loe, miks HP tippsülerites on just Bang & Olufseni heli

Kui mõnikord annab oma valdkonna tuntud bränd teisele tootjale oma nime lihtsalt kasutamiseks, siis HP süleritel pole Bang & Olufseni logo peal mitte lihtsalt niisama, soliidsuse pärast. Taani elektroonikatootja on kvaliteetse heli nimel kitsas sülerarvutikorpuses ise kõvasti vaeva näinud.

Juba neli aastat on HP ENVY x360, HP Pavilion x360 ja teistes HP sülearvutites Bang & Olufseni helisüsteem ja kõlarid. See tähendab heli viimist kesiste võimaluste juures (väike korpus, vähe võimsust, väga erinevad kuulamistingimused) tipptasemele võimalikult lähedale. Bang & Olufsen on seda väljakutset lahendanud alates 2015. aastast.

Kui paljud kasutajad ei uuri sülerit valides eriti kõlarite ja heli kohta, kuna niikuinii pole pisikeses korpuses väikeste kõlarite tekitatud heli suurem asi, siis HP ja Bang & Olufseni koostöö on selle eelarvamuse juba murdnud. Praegused HP tippsülerid on saanud kvaliteetse heli eraldi nii-öelda “audiosaarega” trükkplaadil, mis on eraldatud muudest arvutikomponentidest. Hi-Fi maailmas on see tavaline, et helikanalid isoleeritakse kõikvõimalikest muudest välistest häirijatest, varjestatakse korralikult ning tagatakse korralikud müravabad ühendused.

Kõlarid on disainitud õhukeses korpuses suunama heli nii, et arvuti ees istuja tajuks seda ruumiliselt. Selleks peab audiotootja tegema tihedat koostööd sülearvuti korpust disainivate inseneridega, et leida sisemuses sobiv koht ja piisavalt ruumi. Kõrvaklapipesa on samuti disainitud Taani ettevõtte poolt, et vähendada maanduse kaudu sissetulevat müra kõrvaklappides.

Kui kasutaja tahab oma seadme heli ise täpsemalt tuunida, siis aitab Bang & Olufsen audio äpp, mis pakub ekvalaiserit, käsitsi heliseadete sättimist ja varem häälestatud heliseadete vahel kiiret ümberlülitust, näiteks kui kuulad kontserdilindistust või hakkad vaatama filmi.

Kui HP ENVY x360 on üsna väike ja õhuke, siis Pavilioni seeria pakub hoopis suuremat korpust koos laia ekraani ja tippvõimsusega ning loomulikult peab selle juurde käima ka kvaliteetne ning vali heli. Bang & Olufsenil oligi selle arvuti juures lisaülesandeks tagada võimalikult vali muusika ja muu heli mängimine, mis korpuses suuremat ruumi kasutades ka õnnestus. Lisaks kõlarite õigele ehitusele tuli ära hoida arvuti teiste detailidega koos vibreerimine.

Parima helielamuse saab HP sülearvutitega ka Bang & Olufseni kõrvaklappe ja kõlareid ühendades. Nende suurima valiku leiab Bang & Olufseni salongist Endla tänav 16 või e-poest.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.