Bang & Olufseni blogi

Metall, kangas ja puit: vaata, millest Bang & Olufseni tippkõlareid tehakse

Taani tippdisainiga tooteid valmistav Bang & Olufsen pühendab iga toote valmistamisel erilist tähelepanu viimistlemisele – nii on ettevõte tuntud ka valdkondades, kuhu tavaliselt elektroonikafirmad eriti ei tüki, näiteks metallitöötluses.

Samuti on kõlarite jaoks valitud kangad alati oma klassist parimad ning heade akustiliste omadustega puit nõuab samuti pillimeistrite teadmisi, et parimad omadused sel materjalil välja tuua.

Metall

Alumiinium on kõlarite materjalina kerge ja hästi töödeldav, lisaks saab sellele anda erinevaid huvitavaid pinnaviimistlusi, näiteks pronksikarva või hõbedast. Bang & Olufsenil on pindade töötlemiseks välja töötatud oma tehnoloogiad, mis on maailmatasemel ja selleks ei kasutata teiste abi.

Bang & Olufsen on maailmas hinnatud tippklassi alumiiniumitöötleja juba viiekümnendatest ning just sellepärast ongi mitmed tootja audiotooted metallkorpusega. Bang & Olufseni on nimetatud lausa maailma parimaks alumiiniumi pinnatöötluse tegijaks.

Üks parimatest näidetest alumiiniumi pinnatöötlusest on metalse kattega kõlarid Beosound 1 ja Beosound 2. Esimestest kirjutasime, mismoodi saavad tavalistest kõlaritest Sotheby oksjonil müüdavad haruldused just oma eksklusiivse metallitöötluse tõttu.

Kangad

Kangaid peab kõlaritele valima selliseid, mis näeksid väga head välja, oleks vastupidavad ning samas ka akustiliselt sobiva struktuuriga, et kõlarielementide katteks sobida.

Bang & Olufseni kangast kattega kõlareid on üsna mitmeid, näiteks vahetatava esipaneeliga Beoplay M3, Beoplay M5, kolme puidust jalaga Beoplay A9 ning muidugi isikupärastatava kuju ja välimusega moodulitest Beosound Shape.

Bang & Olufsen valib oma kangad maailma tipptootja Kvadrat valikust see maailmakuulus tootja on tekstiili alal tippude tipp, pakkudes väga laia valikut erinevaid mustreid ja toone. Vahetatavaid kõlarikatteid saab tellida Tallinnast Bang & Olufseni esindusest Endla tn 16 ja need valmistatakse kõlaritele vajadusel tellija soovide järgi.

Beosound Shape´i kõlarimoodulid, mis võivad riidest katte all peita kas kõlarit, helisummutajat või võimendit, ongi kaetud väga kvaliteetse Kvadrati kangaga, mis püsib kaua ilusana ja on lihtsalt hooldatav.

Puit

Kõlarite juures on puit väga oluline. Parimaid kõlarikaste tehakse puidust, eksklusiivsust ja luksust lisavad puidust ehisdetailid nii kõlaritel kui teleritel.

Beoplay A9 kõlarite jaoks saab valida näiteks erinevast puidust kõlarijalgu: tammest, vahtrast või pähklist. Need on tugevad ja ilusad materjalid.

Puidust vahetatav esipaneel on ka Beovision Eclipse´i teleritel. Neid saab valida tamme erinevate toonide seast.

Beolab 18 on aga veelgi omapärasema puidukasutusega – selle “akustiliseks läätseks” olevad puidust ribid on erinevatest materjalidest: tamm, vaher või pähklipuu.

Bang & Olufseni kõlareid saab ise järgi proovida ja osta Bang & Olufseni salongist Endla 16, T1 Mall of Tallinn kaubanduskeskuses asuvast MySound2Go poest või www.miterassa.ee e-poest.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.