Milline peaks olema kodukino helisüsteem, et filmielamus oleks maksimaalne?

Televiisoritesse paigaldatud protsessor ühendub kõigi teiste asjassepuutuvate seadmetega ja timmib kõik vajalikud näitajad ise paika. (c) Foto: pressifoto
Televiisoritesse paigaldatud protsessor ühendub kõigi teiste asjassepuutuvate seadmetega ja timmib kõik vajalikud näitajad ise paika.Foto: pressifoto

Miks meeldib inimestele käia filme kinos vaatamas? Sest kinos suure ekraani ees ja heli sees istudes tekkib illusioon, justnagu oldaks ka ise osake sellest, mis linal toimub. Helil on sealjuures eriti oluline roll: helid mähivad meid endasse ja kohaloleku illusioon on tänu sellele veelgi suurem.

Üldiselt on väga oluline, et filmide ja sarjade nautimiseks oleks nii pilt kui heli võimalikult heas sünkroonis. Kui pilt on üliäga, aga heli keskmine, siis tipptasemel korraliku kinoga vastavuses kogemust see ei paku.

Kaasaegstes filmides on heli mõju ja selle erinevatest suundadest kõlamine eriti oluline. Et kodukinos maksimaalset elamust saada, tuleb tehnaikat valides ja kodus seda paigutades ka tähelepanu pöörata ja see on täiesti omaette kunst.

Erilise kogemuse saamiseks ka lihtsam võimalus

Siiski on olemas ka üks lihtsam lahendus, mida pakub Bang&Olufseni kodukino süsteem Beolab, kuhu kuuluvad nii televiisor kui kõlarid. Selle helisüsteemi puhul pole õigupoolest kuigi oluline, millisesse suunda ja kuidas kõlarid on paigutatud. Eraldi võimendit pole sealjuures üldse vaja.

Televiisoritesse paigaldatud protsessor ühendub kõigi teiste asjassepuutuvate seadmetega ja timmib kõik vajalikud näitajad ise paika. Sealjuures võtab seade arvesse näiteks ka seda, kus sa parasjagu istud ja mida jälgid.

Õhtul söögilaua tagant uudiseid vaadates lülituvad sisse kaks kõige lähemat kõlarit. Kui läheb muusika kuulamiseks, lülituvad sisse aga kõige võimsamad kõllid. Selleks tuleb lihtsalt vastavad olukorrad ära seadistada.

Samuti võtab see süteem arvesse kõlarite arvu ja tüüpi, aga ka seda, kas parasjagu kõlab muusika, inimesed, loodushääled või on tegemist mõne muu heliga. Ja erakordse kogemuse saab sealt lisaks kinoelamusele ka muusika kuulamisel või telesaadete vaatamisel.

Pigem vähem, aga kvaliteetne

Kui oled juba kodukino rajamise ette võtnud, siis pole seda mõtet teha kvaliteedis järele andes. Pigem osta korraga vähem tehnikat, aga korraliku kvaliteediga. Bang&Olufseni süsteemi ajapikku uute seadmete juurde soetamine on väga lihtne.

Sealjuures ei ole vaja kodu hakata kujundama televiisori ja kõlarite disaini järgides. Beolabi süsteemi saab kujundada vastavalt kodu järgi, valides erinevate väritioonide ja materjalide vahel. Ja kui vajadus tekib, näiteks uude elamisse kolides, saab need ka uuesti ümber kujundada.

Paindlik disain on väga vajalik, see peab ajaproovile vastu: Beolabi tipptasemel süsteemi eluiga on lihtsalt väga pikk.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.