Millised Bang & Olufseni kõlarid sobivad seinale kõige paremini?

Kui tahad kõlarit paigutada seinale, kus on neid paljudes kodudes kõige mugavam hoida, siis millised on parimad seinakõlarid? Bang & Olufsenil on paljud mudelid universaalsed – paigutada saab nii lauale, põrandale kui seinale. Samas sobivad osad kõlarid suuremasse elamisse paremini, teised jälle on parimad väiksemas toas. Vaatame, millises olukorras milline mudel kõige paremini sobib.

Beolab 17 – juhtmevabad ja kerged

Ilmselt üks väiksematest ja kergematest seinamudelitest – Beolab 17 on hea täiendus näiteks nutitelerile, kuna neid saab paigutada just nii, nagu ise tahad – kas pika jalaga põrandale, spetsiaalse alusega lauale või seinakinnitusega seinale.

Juhtmevabal aktiivkõlaril ei pea olema helijuhet, see vajab vaid toidet. Kui oled parajasti elutuba sisustamas ja teed remonti, saad toite kohe seina taha peita, et alles seinale kinnitatava kõlari tagant kaabel välja tuleks. Heli jõuab kohale üle õhu ja nii saad seinal olevat kõlarit kasutada mistahes heliallikaga – teleri, muusikakeskuse, isegi arvuti ja mobiiliga.

Juhtmevabal edastusel on kasutusel kvaliteetne 24-bitine WiSA raadioühendus. See töötab 5 GHz sagedusel, mis on interferentsi- ja häirevabam kui mõned madalamad sagedused.

BeoSound 35 – parim ribakõlar telerile või bassikõlar teise tuppa

Beosound 35 on Bang & Olufseni stiilne piklik kõlar, mis pole mõeldud vaid nutiteleri lisakõlariks – seadmel liiga palju võimsust ja lisavõimalusi, et vaid nii kitsa kasutusega leppida. Kuid muidugi võib lisaks kõigele muule kasutada seda ka teleri lisakõlarina, kui vaja.

Meetripikkusesse kõlarisse on mahutatud kaks 10 cm läbimõõduga bassielementi ning kaks keskmiste ja kõrgemate sageduste kõlarielementi. Muusikat saab lisaks puutepaneelile ka mobiiliäpist juhtida, seega võid kõlari paigutada kohtadesse, kust muidu on nuppudele ebamugav ligi pääseda, näiteks kõrgemale kohale seinal või miks mitte ukse kohale.

Beosound 35 on võimalustelt palju enamat, kui tavaline ribakõlar: ühendusvõimalused peidavad endas ilmselt kõike, mida võiks ühelt kõlarilt oodata. Tugi on nii Bluetoothile, striimingule üle WiFi (Apple AirPlay, Spotify Connect, Deezer, TuneIN, DLNA, ChromeCasti tugi), analoogsisend, optiline sisend, LAN võrgupesa.

BeoLab 18 – kui vajad võimsamat heli ja korralikke basse igas suunas

Ostes kõrgetele disainkõlaritele BeoLab 18 seinakinnitused, on võimalik neid paigutada nii teleri kõrvale seinale kui ka mujale põrandast kõrgemale, näiteks muusikakeskuse juurde.

Kõlari tipus on koonus, mis peegeldab ühtlaselt vertikaalsuunas kõrgsagedusliku kõlarielemendi heli, jaotades selle helikoonuse abil laiali ühtlaselt kogu ruumis. Silinderjal esiküljel aga asuvad kaks keskriba-kõlarielementi, mis on toidetavad kahe sisseehitatud 160-vatise võimendiga. Sellest võimsusest piisab ka suurema ruumi kvaliteetse muusikaga täitmiseks. Digitaalsed filtrid on kohandatavad vastavalt paigutusele kas seinal või põrandal, et heli leviks igas olukorras kõige paremini.

Juhtmevaba ühendusega BeoLab 18 tagab 24-bitise digitaalse juhtmevaba heliedastuse, seega pole seinale vaja muud kaablit kui ainult toitejuhet, mille võib peita seina alla.

Beoplay A9 – jalgadega, kuid sobib ka seinale

Ehkki BeoPlay A9 juurde käivad kolm puidust stiilset jalga, saab seda lisaks põrandale paigutada ka seinale koos vastava kinnitusega. Kõlar on koguvõimsusega 480 W – sellest piisab juba väiksema kontserdi jaoks kõigile sõpradele mõnes keskmises saalis, kuid kodus on muidugi võimalik seadistada heli nii, et vastavalt ruumile kostaks see ideaalselt. BeoPlay A9-l on kolm seadistusvõimalust: põrandal keset tuba, toanurgas ja seinal. Need kolm seadistust tagavad vastavate filtritega, et arvestatakse ruumiomadusi ja heli ei moonduks kõlari asukoha tõttu.

BeoSound Edge – servapidi seinale

Kui Beosound Edge välja tuli, siis selle kuju äratas paljude tähelepanu – tegu on silindrilise metalsete äärtega seadmega, milles esialgu kõlarit ära ei tunnegi. Ometi on silindriline kuju lisaks huvitavale disainile ka vajalik akustiliselt, tagades kõlarielementide sobiva paigutuse.

Suure “ratta” saab riputada servapidi seinale. Selleks on olemas spetsiaalne jalg. Väljast on kõlar kaetud musta, valgust neelava kangaga kahelt küljelt ja lihvitud peegeldava alumiiniumiga servadest. Lisaks seinale riputamisele saab ringikujulise disaintoote panna muidugi ka põrandale. Kõlari võib panna diivani kõrvale või ka muusikakeskuse ja teleri juurde seinale, seda saab juhtida nii mobiiliäpist kui korpust nagu ratast “pöörates” ühele või teisele poole. Vastavalt sellele saab lugusid vahetada või helivaljust reguleerida. Sobivaks kohaks on keskmisest suurem elutuba või hall, kus vaja valju heli ja võimsaid basse.

BeoSound Shape – kujunda endale stiilne helisein

Beosound Shape on üks omapärasemaid seinakõlareid maailmas, kuna selle saab kärjekujulistest moodulitest endale ise kokku panna vastavalt vajadustele ja võimalustele. Kärjemooduliteks on nii kõlarid, juhtseade kui ka helisummutavad seinapaneelid. Iga kuue elemendi kohta on üks nn hub ehk ühenduskeskus, mis ühendab kõlarielemente ja võimendi. Kõiki neid katab kvaliteetne kangas, mille mustrit ja värve saad ise valida. Kõlar sobib tõelisele kunstnikuhingele, kes lisaks hindab ka head helikvaliteeti.

Sobiva kõlarikomplekti saad kokku panna siin.

Mille ma peaksin valima, kas põranda- või seinakõlari?

Nüüd aga põhimõttelisema küsimuse juurde – kas võtta seina- või põrandakõlar? Kõik siin olevad kõlarid, välja arvatud BeoSound Shape on paigaldatavad nii seinale kui lauale või põrandale. Seina ja põranda kasuks räägivad erinevad argumendid, samuti on neil ka omad puudused.

Kui vaevled ruumipuuduses või tahad kõlareid põrandalt jalust ära saada (näiteks siis, kui kasutad robottolmuimejat, on hea võimalikult lage põrand), siis seinakõlarid on parim valik. Need saad kinnitada seinale ja põrandaruumi need enam ei võta. Võib-olla ei olegi sul enam ruumi midagi põrandale panna, kuna teler on kapi peal? Seinakinnitusega on kõlar kindlalt paigas ja saad neid paigutada vastavalt sellele, kus tavaliselt muusikat kuulates istud. Helisüsteemi saad seinale paigutada ka magamistoas, köögis, sauna eesruumis või mujal tubades.

Põrandakõlari kasuks räägib aga võimalus neid liigutada, kui vaja. Tahad mööblit ümber tõsta, terrassil muusikat kuulata, suurema külaliste selstkonnaga oma laua ja muusikakeskuse teise seina tõsta? Seinakõlarite ümberpaigutamisega on siis rohkem tegemist, põrandakõlarid vajavad vaid nihutamist ja uue seinakontakti leidmist. Muidugi saad vajadusel ka universaalseid kõlareid seinalt põrandale tõsta ja pärast seinale tagasi riputada. Eriti mugav on see juhtmevaba heliga kõlarite puhul, kui vaja vaid toitele uus pistikupesa leida.

Bang & Olufseni kõlareid saab ise järgi proovida Endla 16 asuvas Bang & Olufseni salongis, kus spetsialistid annavad asjalikku nõu kõlarite võimaluste ja paigalduse kohta. Osta saab nii kohapealt kui  www.miterassa.ee e-poest.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.