Bang & Olufseni blogi

Mis on AirPlay 2 ja kuidas selle Bang & Olufseni seadmetesse saab?

Eelmise aasta lõpust hakkasid Bang & Olufseni võrguühenduse toega kõlarid saama uuendusi, mis teeb need ühilduvaks Apple AirPlayga.

Paljud Bang & Olufseni kõlarid sisaldavad juba mõnda aega multiroom-lahenduse tuge, mis tähendab, et üle võrgu ühendatud seadmed oskavad mängida just seda, mida äpi vahendusel neile on saadetud – iga kõlarit saab multiroom-lahendusega eraldi juhtida, grupikaupa mängima panna või kõiki sama muusikat mängima seada.

Juunis 2018 välja tulnud Apple AirPlay 2 ilmub nüüd järjest ka Bang & Olufseni võrguühendusega kõlaritesse. Selleks pole vaja teha muud, kui lubada automaatne tarkvarauuendus Bang & Olufseni äpis iPhone´ile või iPad´ile ning AirPlay 2 tugi ilmub seadmetesse. Muidugi saab uuenduse teha ja kontrollida selle ühilduvust iga kõlari jaoks eraldi ka käsitsi sellest samast äpist.

Mida AirPlay 2 teeb?

AirPlay 2 toetab multiroom striimingut ühest või mitmest allikast erinevatesse kõlaritesse. AirPlay 2-ga on ühilduvad mitmed telerid, kõlarid ja muud seadmed, mis ei pea olema Apple´i toodetud. Vajalik on vaid see, et ühilduvad seadmed oleks samas WiFi-võrgus, millest saab oma iPhone´i, Apple TV või MacBooki iTunes´iga ligi muusika juhtimise nuppudele ja valikutele, kust saab valida juhitava kõlari või kõlarid (kas kõik või mõne kõlarigrupi).

AirPlay 2 lisab veel võimaluse oma kõlareid häälega juhtida virtuaalse assistendi Siri abiga ja tagab ka helistriimi parema puhverdamise võrgus.

Arvestama peab sellega, et AirPlay 2 kõlarite juhtimiseks läheb alati vaja Apple´i enda toodet, Androidiga see ei tööta. Androidi jaoks on olemas eraldi multiroom lahendused.

Mis seadmetega saab AirPlay 2 kõlareid juhtida?

Juhtimiseks on vaja iOS 11.4 või uuemat operatsuioonisüsteemi, sobivad Apple Homepod, Apple 4K TV, iPhone´id alates versionist 5S, iPadid jt.

Millised Bang & Olufseni kõlarid Apple AirPlay 2 toetavad?

Praeguse seisuga toetavad AirPlay 2 striimingut sellised Bang & Olufseni seadmed:

Beoplay M3
Beoplay M5
Beoplay A6
Beoplay A9 MK2

BeoSound 1
BeoSound 2
BeoSound 35
BeoSound Edge
BeoSound Essence MK2
BeoSound Core
BeoSound Shape (koos Core keskusega)

BeoVision Eclipse teler (ainult heli) al 2018. a versioonidest

Bang & Olufseni võrgutoega kõlareid saab proovida ja osta Bang & Olufseni salongist Endla 16, T1 Mall of Tallinn kaubanduskeskuses asuvast MySound2Go poest või www.miterassa.ee e-poest.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.