Bang & Olufseni blogi

Mis on AirPlay 2 ja kuidas selle Bang & Olufseni seadmetesse saab?

Eelmise aasta lõpust hakkasid Bang & Olufseni võrguühenduse toega kõlarid saama uuendusi, mis teeb need ühilduvaks Apple AirPlayga.

Paljud Bang & Olufseni kõlarid sisaldavad juba mõnda aega multiroom-lahenduse tuge, mis tähendab, et üle võrgu ühendatud seadmed oskavad mängida just seda, mida äpi vahendusel neile on saadetud – iga kõlarit saab multiroom-lahendusega eraldi juhtida, grupikaupa mängima panna või kõiki sama muusikat mängima seada.

Juunis 2018 välja tulnud Apple AirPlay 2 ilmub nüüd järjest ka Bang & Olufseni võrguühendusega kõlaritesse. Selleks pole vaja teha muud, kui lubada automaatne tarkvarauuendus Bang & Olufseni äpis iPhone´ile või iPad´ile ning AirPlay 2 tugi ilmub seadmetesse. Muidugi saab uuenduse teha ja kontrollida selle ühilduvust iga kõlari jaoks eraldi ka käsitsi sellest samast äpist.

Mida AirPlay 2 teeb?

AirPlay 2 toetab multiroom striimingut ühest või mitmest allikast erinevatesse kõlaritesse. AirPlay 2-ga on ühilduvad mitmed telerid, kõlarid ja muud seadmed, mis ei pea olema Apple´i toodetud. Vajalik on vaid see, et ühilduvad seadmed oleks samas WiFi-võrgus, millest saab oma iPhone´i, Apple TV või MacBooki iTunes´iga ligi muusika juhtimise nuppudele ja valikutele, kust saab valida juhitava kõlari või kõlarid (kas kõik või mõne kõlarigrupi).

AirPlay 2 lisab veel võimaluse oma kõlareid häälega juhtida virtuaalse assistendi Siri abiga ja tagab ka helistriimi parema puhverdamise võrgus.

Arvestama peab sellega, et AirPlay 2 kõlarite juhtimiseks läheb alati vaja Apple´i enda toodet, Androidiga see ei tööta. Androidi jaoks on olemas eraldi multiroom lahendused.

Mis seadmetega saab AirPlay 2 kõlareid juhtida?

Juhtimiseks on vaja iOS 11.4 või uuemat operatsuioonisüsteemi, sobivad Apple Homepod, Apple 4K TV, iPhone´id alates versionist 5S, iPadid jt.

Millised Bang & Olufseni kõlarid Apple AirPlay 2 toetavad?

Praeguse seisuga toetavad AirPlay 2 striimingut sellised Bang & Olufseni seadmed:

Beoplay M3
Beoplay M5
Beoplay A6
Beoplay A9 MK2

BeoSound 1
BeoSound 2
BeoSound 35
BeoSound Edge
BeoSound Essence MK2
BeoSound Core
BeoSound Shape (koos Core keskusega)

BeoVision Eclipse teler (ainult heli) al 2018. a versioonidest

Bang & Olufseni võrgutoega kõlareid saab proovida ja osta Bang & Olufseni salongist Endla 16, T1 Mall of Tallinn kaubanduskeskuses asuvast MySound2Go poest või www.miterassa.ee e-poest.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.