Bang & Olufseni blogi

Multiroom Bang & Olufsenilt täidab iga ruumi soovitud muusikaga

Need ajad, kui koju või kontorisse osteti muusikakuulamiseks stereokõlarite paar, on tänaseks möödanik. Tänapäeval on standardid teised ja hea tulemuse saavutamiseks kasutatakse mitmeid kõlareid, mis kokku moodustavad salapärase võõramaise sõnapaari multiroom helilahendus. Lühidalt tähendab see kõlarite ühendamist ühtsesse võrku ning nende juhtimist mõne mobiilse lahenduse abil, kuhu on paigaldatud vastavad rakendused ehk äpid.

Selleks, et tekitada oma salongis, kontoris, kodus või kus iganes multiroom helisüsteem, on vaja vaid sobilikke kõlareid ning nendevahelist võrguühendust, milleks sobib hästi ka tavapärane arvutivõrk.

Bang & Olufsen on tuntud kui erakordsete helisüsteemide looja igas mõttes, pakkudes tippkvaliteeti nii disainis kui ka helikvaliteedis. BO tootevalikus on mitmeid multiroom lahendusse sobivaid kõlareid – BeoSound 1, BeoSound 2, BeoPlay A9, BeoSound 35, BeoPlay M3, BeoPlay M5, efektne moodulkõlar BeoShape ja peagi müüki jõudev silindrikujuline nutikõlar BeoSound Edge.

Lisaks on Bang & Olufseni tootevalikus veel üks huvitav seade – BeoSound Core. See võimaldab multiroom süsteemi ühendada ka teisi, mitte nii nutikaid kõlareid, mis võib-olla juba olemas ning mida sooviks erinevatel põhjustel edasi kasutada.

Edasi on juba lihtne.  Kui seadmed võrgus (kas kaabliga või WiFiga), tuleb juhtimiseks kasutatavase mobiili (neid võib olla ka mitu) laadida Bang & Olufseni mobiiliäpp (saadaval Androidile ja iOSile), see käivitada, määrata kõlaritele nimed (nt toa nimi) ning juba ongi võimalik orkestreerida kõiki kõlareid nii ühiselt kui ka individuaalselt, valides vaid muusika allika.

Muusika allikatena toetab Bang & Olufseni multiroom lahendus kõiki tuntud stiiminguteeusaid nagu Spotify, Deezer, TuneIn, millest viimane mängib netiraadioid. Saad valida sobivaima raadiojaama ükskõik kust maailmast.

Mobiilsest seadmest (tahvlist või nutitelefonist) tuleb vaid määrata, millisest allikast muusika võtta ja kuhu see suunata. Näiteks kui oled suuremate ruumide jaoks grupeerinud mitu kõlarit, siis võid valida Spotify Playlisti ja suunata selle kõikidesse suure ruumi kõlaritesse ehk sellesse kõlaritegruppi. Kööki aga tahad teist muusikat – võid võtta võrku ühendatud meediakeskusest mõne muusikanimekirja ning suunata selle sinna maha mängima. Ka igasse ülejäänud tuppa või kabinetti võib saata eraldi muusikat, aga võib ka kõikides tubades lasta ühte ja sedasama lugu.

Bang & Olufseni multiroom lahendused on sobilikud pea kõikjale, kus on vajalik hea heliatmosfäär – olgu selleks siis kodus asuvad erinevad toad, kontor või avalik ruum. BO multiroom lahendus kohandub täpselt igaühe vajadustele, jäädes taustal märkamatuks või vastupidi – presenteerides end uhkusega eesliinil. Nii nagu ise valid!

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.