Bang & Olufseni blogi

Ostujuhend: kuidas leida omale õige suurusega Bang & Olufseni kõrvaklapid?

Kõrvaklappe on igaks elujuhtumiks ja erinevates suurustes: mõned käivad täitsa kõrva sisse, mõned aga katavad kogu kõrvalesta ja eraldavad ümbritsevast mürast. Millist võtta? Siin on lühike ostujuhend, mis aitab otsustada.

Klassikalised kõrvapealsed: BeoPlay H4 või Beoplay H9

Kõige klassikalisemad kõrvaklapid on suured ja käivad üle pea. Nendel on mitu plussi: saad end ümbritsevatest helidest lihtsalt eraldada ning muusika kõlab suurtest kõlarielementidest kogu täiuses – madalatest bassidest kõrgete sagedusteni. Samuti on üle pea käivate sangadega klapid hästi reguleeritavad ning püsivad korralikult peas ka neil, kellel kõrvasisesed klapid kipuvad kõrvast välja kukkuma.

Puuduseks on selliste klappide raskus ja suurus – ebamugavam reisil kaasas kanda ning pikemal kandmisel võivad pisut umbsed tunduda.

Bang & Olufseni kõrvapealsetest klappidest tasub proovida Beoplay H4 erinevaid mudeleid, mis on mugavalt juhtmevabad ning kaetud pehme kõrvasõbraliku lambanahaga. Aku kestab 19 tundi, kuid neid saad kasutada ka 3,5 mm helikaabliga nagu tavalisi juhtmega kuulareid.

Kui füüsilisest mürasummutusest, mida pehmed kõrvapolstrid pakuvad, jääb ikkagi väheseks ning soovid täiesti taustahäältest eraldatult oma lemmikmuusikat kuulata, võta Beoplay H9 klapid – neil on ka aktiivne mürasummutus. Kvaliteetse nahaga polsterdatud klapid peavad akudelt vastu 25 tundi, Google Assistanti toel saab mikrofoni kaudu häälkäsklusi jagada käed-vabana.

Klapid, mis hoiavad kõrva tagant kinni – Beoplay Earset

Kui oled rahul kõrvasiseste klappide mugava kompaktsuse ja vahetatavate otsikutega, mida just oma kõrvade järgi sättida, siis Beoplay Earset lisab siia veel täiendava kindluse, et need ei kuku kunagi niisama kõrvast välja. Nimelt pakub Bang & Olufsen selle mudeliga stiilset kõrvatagust sanga, mille pikkust ja kaare kumerust saab enda järgi parajaks reguleerida. Lisaks näevad need ka ajatult head välja.

Juhtmevabad, aga siiski kindlalt kaelas – Beoplay E6 ja Beoplay E6 Motion

Kui kasutad kõrvaklappe erinevates olukordades, nii et tähtis on nende kompaktsus ja kerge kõrvast ära saamine, sobivad Beoplay E6 klapid, sest nende kõrvasisesed kuularid on omavahel ühendatud juhtmega ja väikese puldiga.

Beoplay E6 Motion on spetsiaalselt sportlikumale kasutajale mõeldud erimudel, millel paremini kohanduvad otsikud spordi tegemiseks. Isegi siis, kui jooksed või sõidad rattaga, püsivad need hästi kõrvas. Kui aga peaksidki juhtuma kõrvast välja kukkuma, siis jäävad klapid juhtme otsas lihtsalt kaela rippuma ja ei kao ära. Olles endale valinud õiged ja hästi istuvad otsikud, püsivad ka need üsna kindlalt alati paigal.

E6 on nutiseadmega ühenduses üle Bluetoothi, seega ei ole vaja põues või kotis olevat telefoni kaabli otsas hoida.

Beoplay E8 – täieliku liikumisvabaduse toetuseks

Kui sulle ei meeldi üldse mingid kaablid, siis sobiksid Beoplay E6 asemel veel paremini täielikult juhtmevabad, eraldi kõrva käivad Bluetooth-ühendusega Beoplay E8 klapid. Neil on ka laadimiskapsel, kuhu hoiule pannes kuularid laadimiskapsli enda akult kiiresti täis laetakse. See tagab mobiilsuse ja sõltumatuse laadimiskohtadest, sest tagavara-energia on alati kaasas.

Aku kestab neli tundi, laadimiskapsel annab lisaks veel 8 tundi. Kuigi kõrvas hoidmiseks pole muid tugesid kui õigesti valitud kõrvaotsik, peaks enamusele leiduma komplektis olevast neljast otsikust sobiv suurus, mis aitab nööpkõrvaklappe kindlalt paigal hoida.

Bang & Olufseni kõrvaklappe, kõlareid, telereid ja teisi tooteid saab järgi proovida Bang & Olufseni salongis Endla tänav 16 ning osta kas salongist või e-poest. Kõrvaklappe ostes on eriti oluline, et need hästi istuks, seega tuleb kasuks nende esinduses järgiproovimine.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.