Bang & Olufseni blogi

Puutetundlik, ulmeline ja stiilne… kassetimängija

Foto: Wikipedia, TheShining75

Geeniuse lugeja jagab meie blogiga oma tehnika-avastust, mille tegi reisil üht kodu rentides.

Jagamismajandus on kogu äpi- ja idufirmahulluse üks parimaid tagajärgi. AirBnB muutis täielikult mu reisiharjumusi ja pakub imelisi ööbimiskohti kohati olematu summa eest. Lisaboonuseks elamused.

Ühel viimatisel reisil broneerisin Legolandi külastuseks 40 minutit enne kohalejõudmist sihtpunktist eemal asuvas väikeses Taani külas ööbimise. Lõbus vanaonu rentis oma väga korras, ilusat ja kenasti sisustatud maja. Ise ütles, et läheb ööbib sel ajal sõbra juures.

Selline tehnoloogia oli olemas 25 aastat tagasi

Kodu oli väga hygge. See on taani ja norra keeles väljend õhustiku kohta, mis on rahulik, mugav ja täis lõputut heaolutunnet. Onu plaadiriiulit uurides avastasin peegelsileda ja läikiva, väikese süntesaatori mõõtu seadme. Kuna maja sisekord ei sätestanud, et tehnika näppimine on keelatud, võtsin asja uurida.

Puutetundlikest nuppudest näppe üle libistades avanes ootamatult seadmes luuk ning paljastus kassettimängija pesa. Teises servas asuva luugi alt tuli välja CD-mängija. Kõik toimis, nagu muusikakeskus oleks toodetud aastal 2018 – muretult, kiirelt ja vaikselt. Aga kassetikas? Täielik ulme! Ma polnud midagi nii cool’i juba ammu näinud.

Kiire otsing näitas, et tegemist oli Bang & Olufsen Beocenter 9500ga (lingil avaneb ka väga detailne tehniline spetsifikatsioon). Seda toodeti aastatel 1993-2000 ehk siis alustati täpselt 25 aastat tagasi. Tuletage meelde, millist tehnikat kasutasite teie või teie vanemad aastal 1993?

Kuna ma sel hetkel tundsin, et ma PEAN endale saama Beocenter 9500, sukeldusin eBay kuulutustesse ning leidsingi vähemalt ühe, mis müüa. Hinnaks veidi üle 500 euro. Ma veel ei ostnud, aga mõte sellisest seadmest tundub nii õige, et ma võin murduda. Kui vinüülid teevad võimsat comeback’i, siis äkki on juba aeg ka kassettide käes?

Tegin ka seadmest lühikese video:

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.