Bang & Olufseni blogi

Uusim B&O juhtmevaba kõlar Beoplay P6 üllatab oma võimsusega

Selle aasta aprillis esitletud Bang & Olufseni uusim Bluetooth-kõlar Beoplay P6 on küll kompaktne ja kaasaskantav, kuid see veel ei tähenda, et tegemist oleks vaikse mänguasjaga, millest tulev heli vaid tihedalt kõlari ümber istujateni ulatab. See kostab oluliselt kaugemale, oma mõõtmete kohta lausa üllatavalt kaugele.

Mõõtmete osas peab siiski arvestama, et piltidelt nähtud kõlar on päris elus natuke suurem, kui oskad esialgu ette kujutada. Kuid siiski piisavalt väike, et see kaasaskandmist ei takista. Jah, tõsi, taskusse enam seda kandilist seadet ei pane, aga 170 x 130 x 68 mm ümarate äärtega “kast” kaalub 1 kg ja on varustatud elegantse nahkrihmaga, nii et saad selle käes kaasa võtta küll.

Tavalisest suuremad on ka kõlarielemendid, mida väikeste Bluetoothiga kõlarite juures ei kohta. Bassikõlari element on 36-vatine, kaks lairiba-kõlarielementi aga kumbki 30 W. Lühiajaliseks tippvõimsuseks võib olla kokku kuni 215 W.

2600 mAh aku tagab keskmisel helivaljusel tööaja kuni 16 tundi, aga kui keerad valjuse põhja, siis see aeg lüheneb. USB-C kaudu saab akud uuesti täis kolme tunniga.

Materjalid, millest see helitekitaja on valmistatud, on kõik viimistletud tippklassi tasemel, kasutatud on igati ilmakindlat alumiiniumi, elegantset nahka ning plastmassi. Bang & Olufsen ei hoia varjus ka oma toodete disainereid – Beoplay P6 välimuse on loonud Cecile Manz, kes on 46-aastane tootedisainer Kopenhagenist. Tavaliselt on tema töödeks mööbel ja klaas (näiteks teeb ta tootekujundust ka Iitalale), Bang & Olufseni kõlar aga sobitub samuti hästi nii stiilsetesse elutubadesse kui terrassidele.

Kõlaril on sisseehitatud mikrofon, millega saab telefonile saabunud kõnedele vastata, kui näiteks mobiilist muusikat kuulad, aga keegi helistab. Samuti toetab seade nii Google Assistantit kui Sirit – virtuaalseid assistente, mis reageerivad häälkäsklustele. Kui oled omale hankinud kaks P6 kõlarit, siis võid need ühendada stereopaaridena. Pritsme- ja tolmikindlal seadmel on veel viis füüsilist nuppu, millega kõlarit juhtida.

Mõlemaid Beosound P6 kõlareid, nii halli kui musta, saab osta www.miterassa.ee e-poest või Endla 16 Salongist.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.