Bang & Olufseni blogi

Video: niimoodi ülitäpselt lihvides tehakse valmis Beosound Edge´i metallkorpus

Bang & Olufseni kõlar Beosound Edge on ühelt poolt ülilihtsa disainiga – lihtsalt metalse äärega must silinder – kuid teiselt poolt tippklassi viimistlusega käsitsi tehtud kõrgtehnoloogiline seade. Allolevast videost saab näha, mida täpselt tehakse, et välja lihvida kõlari alumiiniumist korpus ja juhtnupud.

Taani tootjat Bang & Olufsen teatakse lisaks tippkvaliteediga audioseadmetele ka selle poolest, et parimate disainerite poolt loodud tooted saavad ka väga põhjaliku viimistluse. Selle poolest on Bang & Olufsen tuntud ka kui väga kogenud metallide töötleja. Nii on ka Beosound Edge´i alumiiniumist välisrõngas saanud piinlikult täpse ja teadusliku kohtlemise, mille käigus tehakse ülitäpseid lõikeid ja töödeldakse pindu spetsiaalsete vaid tootja teada olevate tehnoloogiatega.

Beosound Edge´i toormaterjal tuleb Saksamaalt, kus valatakse toorikud puhtast, 99-protsendilisest alumiiniumist.

Kui õhuke alumiiniumleht on välja freesitud, painutatakse see silindrikujuliseks.

Järgneb poleerimisprotsess, mille poolest Bang & Olufsen ongi tuntud – tegemist on täppisprotsessiga, mis ei jäta ühtki lihvimisjoont näha ja metalne pind peab saama ideaalselt sile nagu peegel.

Järgmisena läheb korpus anodeerimisele, et anda pinnale läbipaistev kaitsekiht, mida oleks kerge puhastada ja mis säiliks kaua säravana.

Selles kohas, kus hakkavad asuma helivaljuse indikaator ja puutetundlikud juhtnupud, lihvitakse korpus eriti õhukeseks – alles jääb vaid kümnendik millimeetrit materjali.

Lõpuks lõigatakse laseriga korpusse nuppude ja indikaatori jaoks vajalikud avad, millest hakkab valgus läbi kumama, kui kõlarile lähened. Keskmine pikk valgusriba lülitub kõlarile lähemale minnes sisse ja näitab valgusriba pikkusega, kui valjuks on hetkel muusika reguleeritud. Nii tead, kui palju saad veel vaiksemaks või valjemaks “keerata”.

Lõpuks graveeritakse samuti laseriga korpusele ka Bang & Olufseni logo. Beosuond Edge´i korpus ongi sellega valmis saanud.

Vaata kogu protsessi lähemalt videost:

Uuest Beosound Edge´i kõlarist kirjutasime me blogis põhjalikumalt eelmisel aastal, siin aga seletab disainer lahti, miks see toode on kujult lihtsalt silinder.

Vaata lähemalt Beosound Edge´i kohta www.miterassa.ee e-poest või proovi kõlareid ise järele Bang ja Olufseni Endla tänav 16 asuvas salongis, sest oma silmaga vaadates, oma käega katsudes ja oma kõrvaga kuulates on kõik palju selgem. Lisaks aitavad kohapeal Bang ja Olufseni toodete asjatundjad otsust teha, kas just see kõlar sobib kõige paremini sinu vajadustele või on salongis veel mõni muu sobivam toode.

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.

Populaarsed lood mujal Geeniuses