Videod: Bang & Olufsen on ulmelise disainiga silma paistnud läbi aegade

Taani elektroonikatootja Bang & Olufsen on läbi aegade ühendanud hea kvaliteedi moodsa disainiga. Nii mõnigi lahendus on olnud omast ajast ees ja võib isegi praegu paista üsna ulmelisena, selgub neist retrovideotest.

Beolit 39 – esimene massitoode

Enne II Maailmasõda oli Bang & Olufsen spetsialiseeritud nišitoodetele, kuid suur läbimurre saabus sellise väikese kantava raadioga – bakeliidist korpusega disainihitt oli 1938. aastal välja tulnud legendaarne Beolit 39 raadio, mis tundub ka tänapäeval oma ümarate vormidega vägagi moodne.

Beolit 607 – kaasaskantav raadio, mida saab ka praegu kasutada

Kahe antenniga kohverraadiot hakati tootma 1960ndatel ja see oli Taani tootja esimene katse murda turul valitsevat arvamust, et kõik elektroonikaseadmed peavad olema üht värvi. Lisaks pildilolevale oli võimalus raadio valida mõne muu erksa värviga.

Nagu näha, võib väikese lisaseadmega raadiost lasta ka mobiilist tulevat heli.

Beogram 2400 – plaadimängija, mida saab kasutada diivanilt tõusmata

1970ndate lõpus said vinüülplaatide nautijad hakata muusikat kuulama pidevalt plaadimängija juures käimata – see pleier oli varustatud puldiga, millest plaat käima panna ja peatada. Isegi plaadinõela ei pidanud ise sättima, see sõitis automaatselt plaadile ja tagasi “parkimisasendisse”.

Beomaster 1900 – puutenupud möödunud sajandist

Pole mingit põhjust arvata, et puutetundlik juhtimine on alles selle aastatuhande teema. Juba varajastel 1970ndatel tootis Bang & Olufsen raadiot, mida sai juhtida ülimoodsalt puutetundlikku pinda katsudes. Must armatuur paljastas signaaltuled vaid siis, kui need süttisid. Peenhäälestuseks vajalikud nupud olid peidetud moodsa metalse uhutud pinnaga katteluugi alla.

Kui eelmisel mudelil olid nuppude kohad siiski eraldi nähtavad, mida puudutada, siis 1980ndate lõpust, kassettide hiilgeajast pärit kassetimängija juba varjas ühtlaselt sileda puutepinna alla kõik juhtnupud täielikult. Lisandusid elektriajamitega luugid, mis peitsid kassetid klaaspaneeli taha ja LED-indikaatorid on samuti peidetud tumeda klaasi alla.

Isesõitvad luugid ja klaasist puutepaneel BeoGram CDX-iga

Sellel CD-mängijal on plaat peidetud poolläbipaistva tolmukatte alla, mis motoriseeritult avaneb, kui vajutad klaasist puutepaneelil vastavat nuppu ja soovid plaati vahetada. Ka plaat ise tõstetakse servapidi üles, et oleks mugavam haarata. Sellised väikesed, kuid olulised lisamugavused ongi alati Bang & Olufseni stiiliga kaasas käinud.

Mida tulevik toob? Varsti on müügil koreograafiline teler

Kevadel esimest korda Milaano Disaininädalal esitletud Bang & Olufseni uus 77-tolline nutiteler BeoVision Harmony jätkab üllatamist. Ekraani katvad kõlaripaneelid liiguvad end kaheks pöörates ekraani alla ja tõstavad ekraanipaneeli kõrgemale. Nii on ooteolekus ekraan osaliselt justkui kõlaripaneelide taga peidus. Teler võtab väljalülitatuna vähem ruumi, mängima hakates aga muutub seade oluliselt suuremaks.

Bang & Olufseni uusi tooteid saab ise järgi proovida Endla 16 asuvas Bang & Olufseni salongis, kus oma ala spetsialistid annavad valiku tegemisel asjalikku nõu või osta nii kohapealt kui www.miterassa.ee e-poest.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.