Bang & Olufseni blogi

Võta kaasa! Bang & Olufseni viis kõlarit, mis pole ühe koha peale naelutatud

Suvel liigutakse rohkem ja muidugi on siis mõistlik ka oma muusika kaasa võtta. Kaasavõetav kõlar võib sobida nii matkale, randa, terrassile kui maamajja ja sõbra juurde. Siin on viis Bang & Olufseni täiesti eriilmelist kõlarit, millest sobiva leiab kaasa võtmiseks igas suvises olukorras.

Beosound A1 2nd Gen

Ligi aasta tagasi välja tulnud Bang & Olufseni veekindel Bluetooth-kõlar seeriast Beosound A1 sai uue põlvkonnaga kergemaks, selle aku kestab endiselt väga kaua, et sobiks kaasa haarata ka mitmepäevasele reisile, kus igal pool laadida ei saa. Kui satud laadimispesa lähedale, võib USB C kiirlaadijast akut turgutada lühikese ajaga piisavalt, et taas tunde muusikat edasi kuulata. Aku kestab 18 tundi. Kui eelmise põlvkonna kõlaril oli 2200 mAh aku, siis kergemal teise põlvkonna mudelil on aku mahutavus juba 3000 mAh. Uus True360 tehnoloogia aga täidab heliga kogu ruumi kõlari ümber igas suunas.

Seadmel on mugav randmepael ja selle saab kinnitada kasvõi seljakoti sanga külge.

Beosound Explore

Veelgi vastupidavam ja ekstreemseteks seiklusteks sobiv ning äsja müügile jõudnud Bang & Olufseni uudismudel Beosound Explore on metallist korpusega, mis kannatab lööke, kukkumist ja veepritsmeid. Aku kestab terve ööpäeva ehk 24 tundi, maksimaalne võimsus on 2×140 W. Selle kõlariga võib minna nii pikemale matkale kui autoreisile, ka rannas saab kõlar hästi hakkama ning võimsusest piisab keskmisest suuremakski aiapeoks.

Löökide pehmendamiseks on alumiiniumribidega korpuse servades kummised ääred. Kokku annab see lahendus vastupidavuse isegi siis, kui kõlar saab karmi kohtlemist ja kukub kõvale pinnale. Kaasahaaramist lihtsustab ning haaret kindlustab rihm, seljakoti külge saab kõlari kinnitada komplekti kuuluva karabiiniga.

Beosound Level

Beosound Level on omapärane universaalkõlar, mis on ühtaegu nii koduse helisüsteemi osa (Multiroom lahendusega üle WiFi) kui ka lihtsasti kaasavõetav sõbra juurde või maamajja. Uut kõlarit saab kasutada nii juhtmega kui juhtmevabalt, püsti, pikali või seinale riputatuna. Seinal on kõlari “kinnituskonksuks” omanäoline laadimisdokk.

Aku kestab ühe laadimisega 16 tundi. Kui kasutad kõlarit kodus, siis saab see laadimisdokiga ühendades toite võrgust. Lisaks Multiroomi ühendusele üle WiFi võib Beosound Leveli ühendada üle Bluetoothi ka otse teiste nutiseadmetega. Toetatud on veel striiminguteenused AirPlay 2, Chromecast ja Spotify Connect.

Seadme korpus on pritsme- ja tolmukindel, vastates IP54 standardile. See tähendab, et päris tugeva vihma kätte pole hea kõlarit jätta, aga pritsmete ja kergema sajuga saab hakkama. Vastavalt värvivalikule läheb korpuse alumiiniumist raam kokku kõlari kattega – riidest kattega harmoneerub hõbedane alumiinium, puidust ribidega aga kuldne viimistlus.

Beolit 20

Bang & Olufseni mullu sügisel avalikkuse ette jõudnud tugev kohverkõlar on varustatud mugava kandesangaga, aku kestab sel mudelil koguni 37 tundi. Kui oled nädal aega üksikul saarel, siis ilmselt saab ka selle kõlariga peaaegu kogu aja hakkama. Kuid muidugi sobib see suvel alati kaasavõtmiseks igale poole, kus tahtmine muusikat kuulata. Uue kõlari peal võib juhtmevabalt laadida oma nutiseadmeid, mis toetavad levinud Qi standardit.

Nutiseadmega ühendamiseks kasutatakse Bluetooth 4.2 ühendust, kaht samasugust kõlarit saab kasutada koos stereopaarina.

Beosound 1

Beosound 1 on matkale võtmiseks küll liiga suur, aga kui pidu toimub väljas või sõbra juures, siis saab oma elutoast selle kaasa võtta, sest aku kestab kuni 16 tundi. Sisseehitatud akuga multiroom kõlar pakub igas suunas levivat võimsat 360-kraadist heli, toetatud on lisaks multiroom´ile (üle WiFi) ka Bluetooth, samuti on tugi Airplayle, Chromecastile ning Spotify Connecti ühendusele. Kõlarit saab kasutada nii koduses helisüsteemis teiste kõlaritega koos kui mujale kaasa võttes iseseisva Bluetooth-ühendusega heliallikana.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.