Bose blogi

Bose kõrge kvaliteet teleri küljes: ribakõlar Solo 5 on piisavalt odav, et seda endale lubada

Lametelerid on vallutanud turu nii oma pildikvaliteedi kui kompaktsusega: uusimad nutitelerid on nii õhukesed, et neid saab nagu pilte seinale riputada. Kuid kõlarite jaoks pole see hea lahendus – kui ruumi vähe, siis ei saa ka piisavalt head heli tekitada. Siin tulevadki appi ribakõlarid. Bose teeb ribakõlarit Solo 5, mis pakub tippklassi heli, kuid selle eest ei pea tuhandeid eurosid välja käima.

Mis teeb ühest ribakõlarist hea kõlari? Loomulikult helikvaliteet, aga ka kasutusmugavus pole vähetähtis. Bose puhul oodataksegi helikvaliteedilt enamat, kui mõne vähemtuntud brändi puhul. Samuti oodatakse Boselt tootjale omast ruumilist heli, mida tekitavad üksteise suhtes kindla nurga all paigutatud kõlarielemendid, mis kiirgavad erinevatesse suundadesse. Solo 5 ribakõlaris ongi sellised kõlarielemendid, mis tekitavad ruumilist heli.

Digitaalsetest sisenditest on sellel ribakõlaril olemas optiline ja koaksiaalkaabli sisend. Muidugi saab ka analoogisisendit kasutada tavalise 3,5 mm pesaga. Kuid ribakõlaritel on üheks lisaomaduseks olla veel nutiseadmete kvaliteetne lisakõlar, näiteks nutitelefoni või arvuti jaoks. Selleks on olemas Bluetoothi-ühendus.

Solo 5-ga tuleb kaasa ka pult. Kas tõesti veel üks lisapult diivanile? Tegelikult pole muretsemiseks põhjust, sest kui sulle Bose pult meeldib, saad sellega juhtida ka teisi seadmeid, sest tegemist on universaalpuldiga. Selle saab õpetada imiteerima teiste seadmete pulte ja seega piisab vaid ühest, et juhtida telerit, kõlarit, muusikakeskust või Blu-Ray pleierit.

Puldiga saab juhtida ka Bluetooth-ühendusi ning reguleerida kõlari basse.

Miks peaks Bose Solo 5 ribakõlari omale soetama? Põhjuseid on viis:

  1. Kõik-ühes kõlar pakub hoopis paremat helikvaliteeti kui enamusel lameteleritel soodsa hinnaga.
  2. Diaoloogi režiimis võimendatakse vestlust niimoodi, et iga sõna oleks selgemalt kuulda.
  3. Bluetooth aitab ühendada ribakõlariga ka teisi seadmeid peale teleri, näiteks mobiiltelefoni või arvuti.
  4. Teleriga ühendamine on lihtne – ribakõlar tunneb automaatselt ära, kui on teler ühendatud.
  5. Kaasas on universaalne pult, mis võib hakata rohkem meeldima kui senised puldid ja selle ühe puldiga saad juhtida kõiki koduseadmeid.

Bose Solo 5 ribakõlari saab endale osta Endla 16 asuvast Bose salongist või www.miterassa.ee e-poest ja see maksab 279,99 eurot.

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.

Populaarsed lood mujal Geeniuses