Bose blogi

Bose mürasummutavad kõrvaklapid said Google´i reaalajas tõlkimise toe

Kui oled endale muretsenud kvaliteetsed Bose QuietComfort 35 II mürasummutavad kõrvaklapid, et muudest müradest eralduda, siis nüüd saad neid kasutada ka reisil olles võõras keeles suhtlemiseks.

Nimelt toetavad need nüüd Google Assistanti otsetõlkimist – lased teisel oma keeles sulle rääkida, Google tõlgib selle näiteks inglise või saksa keelde ja sinu vastatud laused omakorda mängitakse sünteeshääle abil ette teise inimese jaoks arusaadavas keeles.

Ulme? Tegelikult mitte, sest Google Translate on juba mõned aastad osanud niimoodi vestlusi vahendada. Seda oskas varem teha ka virtuaalne häälkäsklustele reageeriv abiline Google Assistant, mille tugi on Bose kõrvaklappidel olemas. Kuid reaalajas tõlge oli seni piiratud vaid Google Pixel Buds kõrvaklappidega.

Vestluse otsetõlkimine näeb välja selline:

  1. Vajuta kõrvaklappidel Google´i nuppu ja ütle Google Assistantile näiteks inglise keeles: “Help me interpret Spanish.”
  2. Alusta oma mobiiliäpis seadistatud keeles rääkimist.
  3. Vabasta Google´i nupp.

Mobiil mängib nüüd mobiilikõlarist maha sellesama lause, mille ette lugesid, näiteks hispaania keeles, kasutades sünteeshäält.

Nüüd korda sama protseduuri, kuid lase teisel rääkida. Kõrvaklappide mikrofon salvestab võõras keeles teksti ja Google Translate loeb tõlke sulle kuularites ette sinu valitud keeles. Translate äpp lubab seadistada ka automaatse vestluse tõlke, siis tõlgitakse automaatselt ühest keelest teise.

Paraku eesti keelt veel tõlkerakenduses pole, kuid hea inglise keele oskusega on võimalik aru saada päris paljudest teistest suurtest keeltest. Kokku on võimalik tõlkida ligi 40 keele vahel. Lähinaabritest saab niimoodi vestelda näiteks soomlaste, rootslaste ja venelastega, nende keeled on reaalajas vestluse tõlkimise teenuses olemas. Ise peab siis oma keeleks valima kas inglise, saksa või mõne muu hästi räägitava võõrkeele.

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.