Me kõik mäletame neid hetki enne mõne ürituse algust, kui transamehed või lausa muusikud ise oma raskeid kõlarikaste tassivad ja juhtmeid laval teibivad. Kuid ka Eestis on juba artiste, kes tulevad, paar kotti õlal ja vastavad korraldaja küsimusele: mul on kõik endal kaasas, helitehnikat paigaldada pole vaja.
Selline muusik, lektor või pulmakorraldaja võib kasutada tõenäoliselt Bose uut kõlarit S1 Pro. Selle kaasavõtmine on lihtne, sest tegemist on kõik-ühes seadmega, mis kaalb vaid 7,1 kg. Võimendiga kaasaskantav kõlar sisaldab muusikainstrumentide pistikupesasid, mikrofonisisendit, sobib lisaks proffidele muusikutele kontserdil ka klubidesse, aedadesse, karaokeõhtule, loenguandjatele, stand-up koomikutele jne.
Kõlari tagaküljelt leiab kolmekanalilise mikseri pöördnuppudega ja LED indikaatorid helinivoodega. Samuti on tagakülje paneelil tooni reguleerimise nupud, basse saab juurde või maha keerata, üle Bluetoothi on võimalik kõlarisse edastada ka muusikat näiteks oma mobiilsetest seadmetest juhtmevabalt. Heliväljundisse võib ühendada teise kõlari ja luua niimoodi mitmest kõlarist helisüsteemi.
Ürituse saab ära pidada isegi vabas õhus ilma elektripistikuteta, sest toidet saab võtta Bose aku pealt. Akult aga mängib kõlar 11 tundi.
Seega sobib Bose oma XLR sisendite ja proffide jaoks vajalike ühendustega nii muusikutele laval kui ka muudele ülesastujatele nii siseruumides kui väljas, nii kontserdisaalides kui konverentsiruumides ja väikese kasti kohta ootamatult vali hääl kostab saalis igaüheni.
Üks põhjus, miks see nii on, peitub ka Bose kõlaritehnoloogias: algusest peale on Bose tootnud selliseid kõlarikomplekte, kus kõlarielemendid paiknevad üksteise suhtes nurga all, luues ruumis ühtlase helitaseme igas suunas. Muusikud saavad kõlari panna laval enda taha ja siis toimib see ka monitorina, kust iseenda häält kuulata täpselt sellisena, nagu see publikusse kostab.
Vaata tutvustavat videot siit:
Bose seadmed on müügil Bose Endla 16 Salongis või www.miterassa.ee.