Bose blogi

Bose Surround kõlarid – kui osa filmitegelasi jäävad selja taha

Ruumiline heli on filmivaatamisel sama tähtis kui kvaliteetne pilt. Filmitegijad on pildile lisanud hääled, mis pole mõeldud välja tulema ainult vaataja ees. Tõeliselt sündmuste keskele viib just ruumiline helipilt, kus osa tegelasi ja helisid võivad kohale jõuda ka selja tagant.

Selleks, et neid hääli, näiteks selja tagant läheneva kopteri mürinat, mis paneks üle õla vaatama, ei surutaks oma õigest kohast kuhugi mujale, ongi Bose Surround kõlarid.

Bose Surround kõlaripaar paigutatakse toas vaatajast tahapoole. Kuna basse ja madalaid sagedusi pole vaja selja tagant edastada (neid pakub näiteks Bose Bass Module 500), võivad tagumised kõlarid olla tunduvalt väiksemad. Eespool tekitab heli Soundbar ehk ribakõlar. Bose Surround kõlarid sobivadki kokku ribakõlaritega Soundbar 500 ja Soundbar 700 ning Bose Bass Module´i bassikõlaritega.

Ehkki tagumised kõlarid vajavad toidet, ei vaja need audiokaablit, sest on ribakõlariga ühendatud juhtmevabalt. See annab vabaduse neid igale poole paremini ära paigutada.

Kuigi lisakõlarid võivad esmapilgul tunduda tarbetu luksusena, saab juba esimestel minutitel iga kuulaja aru, kui vajalikud need on Surround heliga filmide vaatamisel. On suur vahe, kas oled filmi sees või vaatad seda kõrvalt.

Parim valik Bose kõlareid on Endla 16 asuvas Bose salongis või www.miterassa.ee e-poes.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.