Bose WiFi-kõlarid – juhi mobiiliga muusika igasse tuppa!

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.

Nii nagu kõik muud koduseadmed, nii käivad ka kõlarid võrku – üle WiFi saab need ühendada ja mobiilist juhtida. Kuid mitte ainult helivaljust – multiroom kõlarid tähendavad seda, et mobiiliäpiga saab iga kõlarit kas eraldi juhtida või kõiki korraga. See aitab tuua kõikidesse tubadesse just selle muusika, mida tahad.

1-2-3 ja valmis

Bose multiroom kõlarite kasutama hakkamine koosneb kolmest lihtsast punktist.

  • Esiteks, ühenda seade vooluvõrku.
  • Teiseks, ühenda seade WiFi võrku
  • Kolmandaks – hakka mobiiliäpi abiga kõlarit kasutama.

Muud seadistamist ega peamurdmist pole. WiFiga ühendamine käib läbi mobiiliäpi Soundtouch, mis tunneb samas võrgus olevad seadmed ära.

Muusika valimine on mobiilist või tahvlist aga juba pea piiramatute võimalustega. Kasutada saad tuntud striiminguteenuseid, netiraadioid, arvutisse, telefoni või koduserverisse salvestatud muusikat. Kõlarid mängivad need kõik ette kas korraga või igast kõlarist ise loona, nii kuidas valid.

Mobiiliäpis on mõistlik igale kõlarile omistada nimi, näiteks selle järgi, mis toas see asub.

Muidugi saab Bose multiroom kõlareid kasutada ka tavaliste Bluetooth kõlaritena – sel juhul peab seadmed omavahel ühendama (Pair) ja maha mängides peab jääma Bluetoothi levialasse ehk kümne meetri raadiusse.

Toetab ka virtuaalassistente

Kui kodus on mõni Alexa virtuaalset assistenti toetav seade, näiteks Amazon Echo Dot, siis saab sellegi Bose kõlaritega ühendada. Otsi Alexa rakenduses „oskuste“ (Skills) menüüst märksõna “Bose” ja järgi ühekordse seadistamise juhendit.

Näiteks võib Alexale anda korraldusi suunata mõne artisti lugu mängima konkreetsesse tuppa või paluda ingliskeelse lihtlausega teises toas muusika helivaljust vähendada.

SoundTouchi kõlaritel on kuus füüsilist nuppu. Mida need teevad?

Seda ei saagi teada, mida kuus nummerdatud nuppu teevad, sest need võivad teha, mida iganes tahad. Täpsemalt – mobiiliäpist saad määrata, mida peaks nupule vajutamine tegema hakkama. Kas mängima mõnda netiraadiojaama või lemmik-esitlusnimekirja, ise saab seda valida.

Ühendused ja formaadid

Kõlarid toetavad enamlevinud heliformaate: MP3, WMA, AAC, FLAC ja Apple Lossless. Ühendada saab neid üle WiFi, LAN võrgukaabliga, Bluetoothiga või miks mitte ka tavalise, 3,5 mm pessa käiva helikaabliga. Viimasel juhul jäävad kõik võrgufunktsioonid muidugi kasutamata.

Millised on saadaolevad Bose multiroom kõlarid?

Bose SoundTouch 20.

Bose pakub mitut sorti multiroom kõlareid mitmes värvitoonis. Bose SoundTouch 10 (hind 229,99 eurot) on kõige kompaktsem ja odavam. Bose SoundTouch 20 (hind 399,99 eurot) on OLED ekraaniga, suurem ja võimsam. Kõige võimsam mudel Bose SoundTouch 30 (hind 599,99 eurot) sisaldab samuti OLED ekraani, kust näha seadme olek ja valikud ning tekitab kõige valjemat heli.

Bose SoundTouch 10.

Bose tooted on müügil Bose Endla 16 Salongis või www.miterassa.ee.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.