Eestis populaarseim Bose kõlar – viis põhjust, miks seda ostetakse

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.

Endla tänav 16 asuvast Bose salongist ja ka e-poest ostetakse erinevaid seadmeid, kuid kõlaritest on popim üks mudel, mis toimib nii koduse meelelahutuskeskuse kui netiraadiona.

Enimmüüdud Bose kõlar on SoundTouch 20, mis maksab 399,99 eurot (saab valida ka valge mudeli). Loomulikult pole see köögiraadio, kuid miks mitte ka köögis kuulata väga hea kvaliteediga muusikat, mida striimitakse üle neti? Kõlari eeliseks ongi võimalus ühendada see üle Bluetoothi mobiilsete seadmetega, näiteks lasta oma mobiilist või sülervutist muusikat, kuid Soundtouch 20 töötab ka võrku ühendatud nutikõlarina, mida saab nutiseadmest juhtida. Nii võid hankida kõlarid mitmesse ruumi, näiteks sauna eeskotta, kööki või magamistuppa ja lasta kõigist kõlaritest kas sama muusikat või igasse tuppa täiesti eraldi programmi.

Esiteks, Bose SoundTouch 20 on piisavalt väike, mis on ka üheks oluliseks eeliseks koduse liigutatava nutikõlari valikul.

Teiseks on heli siiski selle väikese seadme kohta üllatavalt kvaliteetne ja vali. Puldiga või äpiga juhitav kõlar mängib kõrgekvaliteedilisi netistriime (näiteks Spotify, Pandora jne), programmeerida saab endale meelepäraseid raadiojaamu ja neid siis puldist, nuppudest või äpist vahetada.

Kolmandaks on kvaliteetne väike kõlar sobiv tööl oma kabinetis raadiona kasutamiseks. Ehkki FM-antenni pole, ei tohiks see enam suur kaotus olla – netiraadiod on FM-raadiotest kvaliteetsemad ja kuna Internet on enamasti igal pool käepärast, siis saabki nautida laiemat valikut üle maailma ning hoopis kvaliteetsemalt. Pea kõik raadiojaamad on nüüd ka netiraadiod ning striimivad parema kvaliteediga heli üle Interneti. Norras suletigi juba riigiraadio FM sagedusel ja jäeti alles vaid digiülekanne.

Neljandaks saad seadet hästi oma soovide järgi seadistada. Kõlari pealt ja puldilt leiab kuus füüsilist programminuppu, mille saab programmeerida oma lemmik-kanalitele. Kuid lisaks raadiojaamadele võib mõni nupp olla seadistatud näiteks Spotify Playlisti mängima.

Viiendaks, peale juba mainitud ühendusvõimaluste on Soundtouch 20-l ka võimalus juhtme kaudu heli kõlarisse saata: kas traditsioonilise AUX sisendi kaudu või LAN pistikupesast üle koduvõrgu. Samuti saab “otseühendusega” maha mängida USB-mälupulgalt. Toetatud audioformaadid on MP3, WMA, AAC, FLAC ja Apple Lossless.

Bose Soundtouch 20 kõlarid ja muud Bose tooted on saadaval Endla 16 Salongis või www.miterassa.ee e-poes.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.