Bose blogi

Kuidas kõlar seina või lakke kinnitada? Bose kõlarikinnitused

Kõlarid võivad asuda seinal, laes või põrandal ning muidugi on iga konkreetse mudeli jaoks ette nähtud koht, kuhu see kõige paremini sobib. Bose tootevalikus on kõlareid, mida saab kinnitada nii seinale kui lakke ja põrandale või isegi terrassile – selleks on olemas spetsiaalsed kõlarikinnitused, mis tagavad õige asendi ja korraliku püsivuse.

Muretu komplekt – kõlarikinnitused kohe kaasas

Mõeldes algavale terrassihooajale, on tark tegu vaadata ka ilmastikukindlate kõlarite poole – milleks tassida toakõlareid kogu aeg õue ja iga vihmasabinaga kähku tagasi tuppa, kui on olemas sellised helitekitajad, mis võivad igal ajal väljas olla?

Paraku on õues mõnikord tugev tuul ja kõlarid peavad olema kindlalt kinni. Bose 151 SE ilmastikukindlad kõlarid tulevadki komplektis koos kinnitustega, seega pole muret, mismoodi need seina külge saab.

Kõlarikinnitused on disainitud pööratavate fikseeritava asendiga liigenditega, et saaks kõlarit keerata just selles suunas, kus kuulajad asuvad. Kõlar ise võib olla seinale kinnitatud nii püsti- kui horisontaalasendis, seda toetab ka kõlarikinnitus.

Tubastesse oludesse mõeldud Bose 161 kõlaripaar on samamoodi saadaval komplektina koos seinakinnitustega, et kõlariomanik ei peaks ise leiutama kõlarite seinale saamise lahendust.

Vastupidav kõlar põrandale – kruvidega terrassi külge

Bose FreeSpace 51 ilmastikukindlad kõlarid pole asjata rohelised – need sobivad paigutada räästast kaugemalegi, ükskõik kuhu aeda roheluse keskele. Põrandale käivad kõlarid võib kinnitada nagu aiavalgustid terrassikruvidega terrassilaua külge või tüüblite ja kruvidega kasvõi kiviparketile või betoonile ja sinna need jättagi.

Lumi, külm, kuum ja vihm ei tee rohelistele kõlaritele midagi ning torm ka ei vii minema, kui ettenähtud kinnitused on tehtud.

Kõlar lakke – vaja on vaid õige suurusega auku

Kui tahad mõnes kõrvalruumis, kasvõi näiteks sauna eesruumis kvaliteetselt muusikat kuulata, siis võib ainsaks võimaluseks olla kinnitada kõlarid näiteks lakke.

Ripplae puhul on vaja õige läbimõõduga auke ja need Bose Virtually Invisible 791 II laekõlarid on sellesse lihtsalt paigaldatavad koos vastavate klambritega, mis neid paigal hoiavad. Selles pole midagi keerulisemat kui süvistatud laevalgustite paigaldamine.

Bassikõlar seina vastava konksuga

Bose Lifestyle 650 kesk-kõlar on varustatud vastava aasaga, mis käib Bose vastava OmniJeweli seinakinnituse külge. Kui tahad bassikõlarit seinale panna, siis kinnita kõlarikinnitus kahe kruviga kindlalt paika ja kõlarit saad tõsta seinale või seinalt maha, ilma et peaks midagi lahti võtma hakkama.

Seina ja lakke pööratav kinnitus

Selleks, et kõlar oleks õigesti suunatud võimalikult kuulaja suunas, on vaja seda veidi pöörata. Seina- ja laekinnituseks on seega vajalik pööratav alus.

Bose seina- ja laekinnitus UB-20 II ongi pööratava osaga, kõik Bose 2.1 ja 5.1 kõlarid (v.a Lifestyle 650, millele sobib OmniJewel) kinnituvad selle külge ühe keermesliidesega. Vastavalt interjöörile võib valida nii musta kui valge mudeli.

Kuupkõlarid 6 mm kaugusele seinast

Erilise disainiga Bose kuupkõlarid on kõige ilusamad seinal siis, kui neil on peaaegu nähtamatu seinakinnitus. WB-50 pakub seda võimalust, jättes kõlarid vaid 6 mm kaugusele seinast.

Need seinakinnitused sobivad sellistele disainkõlaritele nagu Virtually Invisible 300, Lifestyle 600, SoundTouch 520, Lifestyle SoundTouch 535 ja 525, Lifestyle 535 ja 525 Series III, Acoustimass Series V, CineMate 520, SoundTouch Stereo JC Series II Wi-Fi.

Kui aga tahad kinnitust Soundbar 300-le, siis neile on pisut teistmoodi tarvikud – WB-300.

Bose tooted on müügil Bose Endla 16 Salongis või www.miterassa.ee.

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.