Puldid ja nupud on küll teada-tuntud vahendid oma muusika juhtimiseks, kuid praegu on nutiseadmete ajastu ning loomulikult oleks ju kõige mugavam kõiki oma heliseadmeid ühe äpi vahendusel juhtida. Bose mobiilirakendus aitabki SoundTouchi kõlaritest lasta just seda muusikat, mida tahad kas kogu majas ühtemoodi või kõlarite kaupa eraldi.
Bose SoundTouch´i äpp on saadaval nii Androidiga kui IOS-iga seadmetele. Paigaldamine käib lihtsalt ning siis tuleb vaid kodusest WiFi-võrgust kõik kõlarid üles leida ja ära seadistada.
Bose SoundTouchi kõlariseeria on selline, mida saab võrku ühendada ning siis panna mängima kas kõikjalt sama või igast helitekitajast eraldi lugu igas toas isemoodi.
Arvutiga saab ka
Lisaks mobiilsetele seadmetele on Bosel programm Windowsiga PC-de või Mac-ide jaoks. Selle saab alla laadida siit.
Vali muusika ükskõik millisest muusikavaramust
Mobiilsest seadmest juhtides on näppude all kättesaadav nii oma kodune muusikakogu kas arvutist, tahvlist, telefonist või kodusest multimeediaseadmest (Western Digital või Synology, aga ka ükskõik mis muu striimi toetav meediaseade) või kui kasutad mõnda üle Interneti striimimisteenust, siis loomulikult saab sealtki sobiva playlist´i valida: näiteks Spotify, Pandora, Amazon Music, SiriusXM, iHeartRadio, Deezer või veel midagi on kättesaadav otse SoundTouchi äpist.
Striiminguteenustes on samuti teemakohased pidevalt muutuvad esitlusnimekirjad, mille saad panna mängima vastavalt hetkeseisule, kus sisu pidevalt vahetub, aga mingite parameetrite järgi on valik alati värske ja mahamängimisnimekirja teemale vastav. Näiteks võid otsida omale mõne sobiva ergutava hommikuprogrammi.
Sisseehitatud internetiraadio
Äpist saab seadistada oma lemmikud tuhandete internetiraadiote seast ning salvestada need kuue programmeeritava nupu alla, mis SoundTouchi kõlaritel füüsiliselt olemas. Siis pole vaja isegi nutiseadet üles otsida, et kuulama hakata, pole vaja ka muusikakeskust ega ühtki muud lisaseadet, piisab vaid Bose SoundTouchi nutikõlaritest, mille eelsalvestatud nupud vastava muusikateenuse või playlist´i käivitavad.
Internetiraadiod toovad koju kätte tuhanded raadiojaamad üle maailma ja kindlasti leiab nende seast mõne enda maitsele sobiva.
Iga kõlar on iseseisev
Äpist “Play All” vajutades kostab muusika kõigist kõlaritest ühtemoodi. Samas võib nutiseadmest iga toa helivaljust eraldi reguleerida ning kui ei taha kõikidesse ruumidesse sama heli, võib ükshaaval igasse kõlarisse midagi erinevat saata.
Samuti saab muusikapalasid igas kõlaris kas koos või eraldi peatada, edasi või tagasi kerida või lugusid vahetada, basse reguleerida.
Äpp aitab veel sobivat muusikat üles leida, kuna sel on sisseehitatud otsingumootor. Võrgust kättesaadavatest allikatest on nii võimalik pealkirja, artisti või mõne muu parameetri järgi vajalik lugu üles leida.
Kui on kaks kõlarit, siis neist saab stereo
Ruumiliseks heliks läheb vaja kahte kõlarit ja loomulikult on kahe SoundTouchi tootega võimalik moodustada stereopaar. Sel juhul edastatakse vasak helikanal ühte ning parem teise kõlarisse. Aga võid muidugi ka tõsta teise kõlari kuhugi mujale ja sealt hoopis muud muusikat kuulata, ikka sellest samast mobiiliäpist juhtides. Ühe rakendusega omad kontrolli ükskõik kui suure maja muusikasüsteemi üle, peaasi, et see ühes WiFi võrgus asub.
Bose Soundtouchi seeria nutikõlarid on müügil Bose Endla 16 salongis või www.miterassa.ee e-poes, neid juhtiv äpp on rakendustepoes tasuta.