Cleveron Challenge II tootearendusvõistlus tõi kokku 17 erinevat tiimi üle Eesti, kellest 14 jätkavad poolfinaalis. Carbomania, Küberfüüsikud, Le Ferreq, Optibike, Thor, Ubin, Uus luud, Lendav hollandlane, Team8, Electric Recycle, Wolfgang, Tii, Honourable Drop ja Light Rider on poolfinalistid, kes annavad endast maksimaalse panuse, et kõik pealtvaatajad saaksid nendega finaalis kohtuda.
Võistluse eesmärk on arendada kuni 22kg kaaluv elektrijalgratas, mis peab olema pedal assist lahendusega (abimootor käivitub vaid väntamise ajal). Võistluse võidab kiireim jalgratas, mis Viljandis asuvast Kõrgemäe tänavast üles võistleb.
“Arvasime, et võrreldes esimese korraga tuleb vähem tiime, kuna oskused elektrijalgratta arenduseks on spetsiifilisemad ning eesmärgiks on arendada juba inimestele tuttav elektrijalgratas. Arendada midagi, mis on juba olemas, on osaliselt keerulisem, kui arendada midagi, mida veel ei eksisteeri, sest ootused nii arendajale kui teistele on sedavõrd teadlikumad ja kõrgemad,” nentis võistluse projektijuht ja mentor Reelika Maranik ja lisas, et niivõrd suur osavõtjate arv üllatas kogu tiimi.
Võistluse üks mentoritest, Mart Roht lisab, et esimesel kohtumisel tiimidega oli näha nii hobiharrastajad kui ka meeskondi, kes igapäevaselt sarnase tehnoloogia arendamisega tegelevad, kuid kindlat soosikut polnud. “Tootearenduses, mis on võistluse adrenaliiniga kombineeritud, on kõik võimalik ning finaal tuleb kindlasti üllatusterohke. Võimsused olid väga erinevad, kuid lõpuks on oluline, kui palju seda efektiivselt rakendada suudetakse,” nentis Roht.
27. aprilliks saadavad kõik võistleja video teel ülevaate, kuidas arendustööga läheb. Toode ei pea olema täielikult valmis ega pea veel suutma lahendada võistlusülesannet, kuid finaali pääsemiseks hinnatakse projektijuhtimist ja tiimide võimekust oma elektroonika tööle panna. Võistluse avalik finaal toimub 8. juunil Viljandis Kõrgemäe tänaval.