Elisa blogi

3 kasulikku funktsiooni, mis peaks sind julgustama nutikella kandma

fitbit-blaze-1.jpg

Aktiivsusmonitorid ja nutikellad on on viimaste aastate jooksul palju populaarsust kogunud, kuid lisaks mugavale teavituste saamisele on neil ka mitmeid muid funktsioone tervise jälgimiseks. Mida tasub neist seadmetest teada?

Aktiivsus

Päeva jooksul tehtud sammud on tõenäoliselt peamine näitaja, mida jälgitakse, kuid lisaks sellele pakuvad mitmed kantavad nutiseadmed võimalust saada ülevaadet ka distantsist ja sammutud trepiastmetest. Kuid mis peamine: kellad ja aktiivsusmonitorid on suutelised tuvastama kümneid erinevaid treeninguid, et luua detailne ülevaade nii nende kestvusest, põletatud kaloritest kui ka pulsist.

Südamerütm

Vähegi aktiivne inimene peaks jälgima oma südametööd ning automaatse südamerütmi jälgijaga saab seda teha kogu aeg. Randmelt pulssi mõõtva anduriga koostab kell täieliku ülevaate tervest päevast, luues sealjuures graafikud ning näidates kellaajaliselt ära toimunud muutused.

Uni

Une jälgimine võib kohati tunduda keeruline, kuid paljud nutikellad, näiteks osad Fitbitid, suudavad pulsi- ja liikumisanduri abiga luua päris selge ülevaate magamisharjumustest.

Kell tuvastab ärkvel oldud aja ning NREM ja REM une, mida saab ärgates graafikult vaadata ning pikemas perspektiivis võrrelda ka erinevate päevade, kuude ja aastate statistikat. Lisaks annab Fitbit hinnangu unekvaliteedile, olgu selleks siis suurepärane, hea, rahuldav või kehv.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.