3 kasulikku nippi, mis aitavad parandada nutitelefoni aku eluiga

Pehmel pinnasel nutitelefoni laadimine ei ole kuigi soovitatav.Foto: Shutterstock.

Suures pildis piirdub telefoni “hooldus” selle aku laadimise ning põrutuste ja muude kahjustuste eest kaitsmisega. Tegelikult võivad isegi pealtnäha väikesed harjumused telefoni omamises mõjutada seda, kui kaua sinu seade vastu peab. Millele peaks ikkagi tähelepanu pöörama?

Väldi odavaid “hiina” kaableid

Kui tahad enda nutitelefoni võimalikult pikalt töökindlana hoida, tuleks seda laadida telefonile meelepäraselt. Pea kõik nutitelefonide tootjad soovitavad tungivalt oma seadmete laadimiseks kasutada enda või mõne teise usaldusväärse brändi laadimiskaableid ja adaptereid.

Väga odavad laadimiskaablid võivad voolukõikumiste tõttu kahjustada telefoni akut. Apple’i seadmete puhul on avastatud, et mitteametlike Lightning kaablite kasutamine kahjustab eelkõige telefoni laadimisava. See võib tähendada, et tulevikus seadet enam laadida pole võimalik.

Lisaks on ei pruugi väga odavad kaablid olla ka korralikult isoleeritud, mis võib omakorda anda kasutajale elektrilöögi või isegi hullem – tekitada kodus tulekahju.

Kasuta sagedamini säästurežiimi

Tänapäevastesse nutitelefonidesse on lisatud ka energiasäästurežiim, mida enamik inimesi võiks sagedamini kasutada. Kui sinu telefon seisab suurema osa päevast niisama, siis mõistlik oleks kasutada säästurežiimi, et vähendada aku koormust.

Peale nende nõuannete sisse harjutamist märkad tõenäoliselt üpris kähku, et telefoni aku kestab hoopis kauem kui varem.

Jälgi temperatuuri

Teatavasti mõjutab telefoni akut seadme töötemperatuur, millel ei tohiks lasta langeda liialt madalale ega kõrgele. Ehk oled isegi märganud, et laadides võib telefon sageli tunduda käes soojem kui lihtsalt seistes.

Sel põhjusel võiks telefoni asetada laadimiseks alati kõvale pinnasele, mitte näiteks voodisse või diivanile. Kuna pehmed pinnad juhivad soojust tunduvalt paremini, siis võib voodis laetava telefoni temperatuur kerkida tunduvalt kõrgemale kui laua peal asetseva oma.

Loomulikult ei tohiks telefoni jätta ka otsesese päikesevalguse kätte.

Märksõnad: , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.