Elisa blogi

3 vähetuntud tehnilist parameetrit, mida telefoni ostul silmas pidada

telefon_ekraan.jpg

Uue telefoni valikul vaadatakse tavaliselt esmajoones selle välimust, kaamerate ja ekraani kvaliteeti ning aku vastupidavust. Kuid on ka mitmeid väiksemaid detaile, mida esmajoones valikul tähele ei pandagi. Toome välja mõned omadused, millele samuti võiks tähelepanu pöörata.

Muutmälu ehk RAM maht

Enamasti vaadatakse telefonide valikul selle mälumahtu, ehk kui palju faile ja sisu sinna peale mahub. Tihti aga jäetakse tähelepanuta teine oluline parameeter, milleks on muutmälu.

Tootjad kirjeldavad enamjaolt selle suurust RAM tähistusega ning hulk võib kõikuda 1 kuni 12 gigabaidini. Muutmälu suurusest sõltub, kui sujuvalt rakendused avanevad ja kui tihti peavad nad sisu värskendama.

Rakendused lähevad aina mahukamaks ning nõuavad telefonidelt rohkem jõudlust. Seepärast tasuks telefoni valikul eelistada mudeleid, kus on minimaalselt 3-4 GB muutmälu.

Hübriid kaardipesa

Paljud telefonid reklaamivad kahe SIM-kaardi tuge ning mälukaardi kasutamise võimalust. Tihti aga ei panda tähele, et kõiki kaarte ei saa tegelikult korraga kasutada.

See tähendab, et tegelikult võimaldab telefon kasutada ühte SIM-kaarti, teine SIM-kaart ja mälukaart peavad jagama aga ühte pesa. Sellisel juhul nimetataksegi taolist pesa hübriidiks.

AMOLED või LCD

Ekraanide puhul kasutatakse enamasti kahte tehnoloogiat – LCD ja AMOLED. Kasutusel on mitmeid nimetuste variatsioone, kuid nende põhimõtteline vahe jääb samaks. Nimelt võimaldab AMOLED tehnoloogia mustad toonid teha sügavmustaks, samas kui LCD-l jäävad need veidi hallikamaks.

Sügavmust toon saavutatakse läbi selle, et piksleid ei valgustata, samas kui LCD-l on mustadel pikslitel valgus minimaalseks keeratud. Tänu sellele võivad AMOLED tehnoloogial põhinevad ekraanid aku vastupidavust pikendada.

See on Elisa poolt kureeritud ja toimetatud blogi, mis tutvustab firma põnevamaid sündmusi, persoone ja tehnoloogiaid.

Märksõnad: , , , , ,

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.