4 kasulikku lisa, mis teevad nutiteleri vaatamise veelgi täiuslikumaks

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.

Kuigi nutitelerit ostes on kõik hädavajalik telekavaatamiseks olemas – pult, teler ise ja enamasti ka vajalikud kaablid, saab mitmete lisadega oma multimeediakogemuse veelgi täiuslikumaks muuta. Siin on mõned soovitused, mida võiksid oma telerile lisaks juurde võtta.

Telerikinnitus seinale

Vana klassikaline lahendus on osta telerilaud ja panna sinna nutiteler peale – kõik mudelid sobivad kapi peale tõstmiseks. Kuid alati ei pruugi see olla parim lahendus – näiteks siis, kui sul sobivat telerilauda pole või kui tahad minimalistlikku sisekujundust, mida laud ei segaks. Sel juhul saab ekraani paigaldada seinale.

On olemas mitmesuguseid teleri seinakinnitusi – lihtsamaid, mis aitavad vaid natuke paneeli kaldenurka üles-alla reguleerida, kuid ka põhjalikumalt seadistatavaid liigendjalgu, mis lubavad igas suunas reguleerida.

Selleks, et õige kinnitus välja valida, peab teadma, kui suurele (ja raskele) telerile see on mõeldud ning millist kinnitusviisi pakub. Üsna standardne VESA kinnitus 400 x 400 mm peaks sobima enamikele mudelitele, kuid vaata enne ostmist kindlasti dokumentatsioonist järele.

Näiteks see Barkan CM310+ mudel pakub võimalust kinnitada seinale kuni 50 kg kaaluv 29-65-tolline teler, kaasas on ekraanipuhastuseks vajalik lapp ja HDMI kaabel. Reguleerida saab ekraani vertikaalset kallet.

Barkan 3400 on aga kallutatav ja pööratav igas suunas ning ekraan võib ka üsna seinast eemal olla – selline lahendus sobib näiteks tuppa, kus teleka vaatamise asukoht muutub. Näiteks võid tahta söögitegemise ajaks keerata suuna kööginurka, terrassil olemise ajaks aga rõduakna poole.

Võimas universaalpult

Kuigi enamasti tuleb nutiteleriga kaasa täiesti korralik teleripult, saad kõigi oma koduste meelelahutusseadmete kasutamise veel mugavamaks muuta universaalse puldiga, mis aitab juhtida kõiki seadmeid ühest kohast.

Neid on mitmesuguseid, kuid enamasti sisaldavad need muusikakeskuste, telerite, mõnikord ka koduvalgustuse ja kliimaseadmete juhtimise funktsioone. Pult tuleb häälestada kõigi koduseadmetega. Vingematel mudelitel on olemas puuteplaadid, osundusseadmed ja hääljuhtimine. Kui teler seda toetab, saab hääljuhtimisega puldi mikrofoni rääkides äppe käivitada ja telerit juhtida.

Ribakõlarid ja bass

Nutitelerite kõlarid on tavaliselt ära mahutatud väga õhukesse korpusesse, sest uued mudelid muutuvad aina õhemaks ja sinna korralikke suuri kõlareid enam ei mahugi. Kui tahad valjemat heli ja mahlakamaid basse, siis muretse enda telerile juurde ribakõlarid koos bassikõlariga.

Ribakõlar käib ekraani alla. Kui kasutad telekalauda, siis lauale ekraani ette või kui seinakinnitust, siis saab ka kõlari seinale kinnitada.

Bassikõlar asub tavaliselt eraldi ja tõstetakse kuhugi teleri lähedale põrandale. Eriti abiks on see näiteks filmivaatamisel, esitades mahlakaid basse ja madalamaid helisid.

Lisamälu koduste meediasalvestuste vaatamiseks

Pea kõigil teleritel on tagaküljel olemas USB-pesa. Kui soovid näiteks oma koduvideoid, pilte ja muusikat läbi teleri lasta, siis ühenda vastavasse pessa kas mälupulk koduse meediaga või kõvaketas.

Kõvaketaste jaoks on tavaliselt spetsiaalne pesa, mis suudab seda lisaseadet toita ning on märgistatud lühendiga HDD.

Mahamängimiseks tuleb teleri puldiga minna menüüsse, kust valida sobiv allikas – seekord siis ühendatud USB seade. Nii on mugav ka oma pildigaleriisid kõigile kodustele suurelt ekraanilt näidata.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.