Tõenäoliselt on paljudele tuttav olukord, kus juba mõnda aega kasutuses olnud nutiseade tundub ühel hetkel oluliselt aeglasem kui too uuena oli. Tegemist on täiesti loomuliku nähtusega. Õnneks saad sa proovida paari lihtsat nippi, kuidas enda aeglaseks jäänud seade uuesti kiiremaks muuta.
Eemalda seadmest rakendused, mida sul vaja ei lähe
Aja jooksul kipub ikka nutiseadmesse kogunema erinevaid rakendusi, mis sageli enam kasutust ei leia. Lisaks sellele, et äpid võtavad omajagu ruumi, võivad need ka taustal andmeid kontrollides raisata andmemahtu ning mõjutada protsessori tööd.
Seega oleks mõistlik visata pilk peale kõigile seadmes olevatele rakendustele ning eemaldada need, mida sul vaja enam ei lähe.
Rakendusi saad seadmest eemaldada nii:
Androidi puhul võta lahti “Seaded” > “Rakendused” > Vali rakendus, mida eemaldada soovid > vajuta nuppu “Desinstalli“. iOS-is käib eemaldamine koduekraanilt, hoides soovitud rakendusel näppu peal, kuniks ilmub valik “Remove App”.
Uuenda operatsioonisüsteemi
Tarkvaravärskendused tuletavad tihtipeale ennast meelde just siis, kui pole aega nendega tegeleda. Tegelikult on igal uuendusel oluline eesmärk – seda nii jõudluse kui ka turvalisuse poole pealt.
Seega tuleks need alati esimesel võimalusel ära teha, sest sageli võib aeglase seadme põhjustajaks olla just nimelt uuendamata tarkvara.
Korrasta seadme koduekraan
Koduekraanil infot kuvavad interaktiivsed widget’id ehk vidinad kasutavad enamasti andmesidet ning muuhulgas on need ka koormusallikaks sinu seadme protsessorile. Kas sul on ikka vaja igal hetkel näha õues olevat ilmateadet või läbitud sammude arvu? Jäta alles need vidinad, mida tõesti igapäevaselt kasutad ja vajad.
Samuti on soovitatav kasutada taustapildina staatilist fotot, mis protsessorit ei koormaks.
Vaata üle seadmes olevad pildid
Sarnaselt rakendustele võivad ka seadmes olevad pildid muuta selle ajapikku aeglasemaks, kui neid lõpuks liiga palju koguneb. Salvestusruum ja protsessori jõudluson omavahel suuresti seotud. See tähendab, et mida rohkem vaba ruumiseadmes on (sealhulgas pildid), seda kiiremini kõik toimib.
Sestap võiks aeg-ajalt vaadata üle seadmesse salvestatud pildid ning kustutada nendest ebavajalikud, mis lihtsalt ruumi kinni hoiavad.