Elisa blogi

48 tunniga ideest teostuseni ehk miks häkatonid on uute teenuste tulevik?

Kaader TTÜ Filmiklubi videost.

5.-7. aprillini toimub juba neljadat korda LAPhack ehk 48 tundi kestev häkaton, kus noored saavad esmased kogemused arenduses ning projekti loomises. Tiimidele on abiks ka mitmed tasuta koolitused ning mentorid. Rääkisime ürituse sponsori Elisa startup programmi juhi Astrid Maldrega sellest, miks on oluline, et suurettevõtted selliseid üritusi toetaksid ning miks peaksid noored neist osa võtma.

Miks otsustas Elisa LAPHacki toetajaks hakata?

Sel aastal on häkatoni teemaks tervis, mis on ka meile Elisas väga südamelähedane. Tahame  innustada noori mõtlema startupilikult ja suurelt. Paljude jaoks on see elu esimene hackaton ja me tahame neid julgustada ja igati toetada, et nende 48-tunnine pingutus saaks lõpuks millekski, mida edasi arendades oleks võimalik tuua turule päris toode või teenus.

Omalt poole anname neile infot, kuidas meie Elisas tooteid/teenuseid testime ja turule toome.

Loodame, et selle ürituse raames saab nii mõnigi noor julgust juurde, et teha oma enda startup. Samuti loodame, et nii mõnigi nendest andekatest noortest leiab tulevikus tee Elisa kui tööandja juurde.

Kuidas Elisa LAPhackil tudengitele toeks on?

Elisa eesmärk on üritusel toetada tudengeid just sisulise poolega. Meie uute teenuste juht Kertu Kriisk teeb koolituse teemal „Ideede otsimine ja valideerimine“. Lisaks aitab ta koos teeiste Elisa mentoritega ideid genereerida, valideerida ja testida. Meie poolt on tudengitele lisaks Kertule toeks ka mina ja juhtivarendaja Robert Kullamaa ehk saame tudengitele abiks olla väga paljudes erinevates valdkondades ja küsimustes.

Kohapeal on ka Elisa startup scouterid kes löövad tiimides kaasa, jagavad oma kogemusi Elisas töötamisest, uute teenuste turule toomisest ja vajadusel suunavad õigete mentorite juurde küsimusi esitama.

Elisa kutsub aktiivseid noori 5.-7. aprillil toimuvast LAPhackist osa võtma, sest seal on palju erinevaid koolitajaid ja mentoreid, kes on nõu ja jõuga abiks olemas, et elu esimene häkaton oleks elamus!

Rohkem infot leiab LAPhacki veebilehelt.

Vaata ka kokkuvõtvat videot eelmise aasta üritusest:

Märksõnad: , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.