5 põhjust, miks ei tasu telefoni päikese kätte jätta

Nii nagu inimestel, on ka telefonil oma kuumustaluvus ning optimaalseks toimimiseks tuleb seda kaitsta äärmuslike temperatuuride eest.Foto: Shutterstock

Me kõik teame, et me ei tohiks liiga kaua päikese käes istuda. Kuigi kõige kuumemad suvepäevad on vast juba selja taha jäänud, siis tasub siiski meelde tuletada, mis võib juhtuda, kui telefon otsese päikese kätte unustada. Nii nagu meiegi, on ka telefonil oma kuumustaluvus ning optimaalseks toimimiseks tuleb seda kaitsta äärmuslike temperatuuride eest.

Kui unustate oma telefoni kõrvetava päikese kätte lauale või jätate selle sooja autosse, võib see lõpuks üle kuumeneda ja sisuliselt küpsema hakata. See võib kaasa tuua terve hulga probleeme, alustades akudest lõpetades seadmes olevate andmete kadumisega. Siin on 5 põhjust, miks ei tohi telefoni päikese kätte jätta.

Puutetundlik ekraan lakkab töötamast

Teie telefon on valmistatud metallist ja klaasist – kahest materjalist, mis neelavad soojust väga kiiresti ja võivad jõuda nii jõuda päris karmide temperatuurideni. Nii et kui teie telefon jääb lõõskava päikese kätte, kuumeneb klaasist puuteekraan kiiresti üle. Kui te ei pane seda kohe varju, võite kogeda väikestest tõrgetest kuni ekraani hangumiseni ja võib isegi täielikult lakata töötamast.

Täielik väljalülitamine

Kui teie telefon jõuab temperatuurini üle 35 kraadi, lülitub see ise välja. Õnneks on mõnel telefonil, näiteks iPhone’il, sisseehitatud andurid, mis teavitavad teid telefoni ülekuumenemisest. Nii et kui hoiatussõnum teile kätte jõuab, viige telefon kindlasti jahedasse, enne kui see ise välja lülitub.

Aku kaotab laadimisvõime

Lühiajalises perspektiivis võib päikese käes viibimine põhjustada aku väga kiire tühjenemise. Ja kui telefon jääb pikemaks ajaks päikese kätte, koormab see akut veelgi. Kui te pole ettevaatlik, võib aku tegelikult kaotada laadimisvõime, jättes teid ilma töötava telefonita.

Andmete kadumine

Veel üks põhjus, miks ei tohiks kunagi oma telefoni päikese kätte jätta, on see, et see võib tekitada seadmes sisemisi kahjustusi. Liigne kuumus võib teie failidele põhjustada mitmeid probleeme, näiteks andmete kadu või emaplaadi rike.

Aku lekib või süttib

Kuigi seda juhtub väga harva, võib liiga kaua päikese käes hoidmine mõjuda laastavalt telefoni akule ning see võib lekkima hakata. Ja kui see ei saa jahtuda, võib see kaasa tuua isegi telefoni süttimise, põhjustades rohkem kahju, kui keegi aimata oskaks.

Kuidas telefoni jahutada?

Kui oled siiski unustanud oma telefoni päikese kätte ja see on seal väga kuumaks läinud, siis tasub see viia esimesel võimalusel varju eemale otsese päikese käest. Kindlasti aga ei tohiks panna telefoni külmikusse, sest liiga suur temperatuuri muutus võib põhjustada kondenseerumist, mille tagajärjel võib tekkida lühis.

Kui telefonil on ümber mingisugusne kaitseümbris või kaaned, siis tasub jahtumise ajaks need eemaldada, et õhk telefonile ligi saaks ning seadme ventilatsiooniavad oleksid vabad.

Kui telefon ei ole juba iseenesest väljalülitunud, siis tasub seda jahtumise ajaks teha. Nii ei pea telefon kulutama ressurssi erinevate programmidega töös hoidmiseks.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.