Elisa blogi

Aitame otsustada: millise mängukonsooli sa peaksid endale ostma?

Vasakul Xbox One'i pult, paremal aga PlayStation 4 oma.

Õige mängukonsooli valimine võib olla päris keeruline. Ühed ütlevad, et Sony PlayStation 4 on kõige parem, sest seda on kõige rohkem müüdud ja see on populaarsem. Teised aga ütlevad, et Xbox One on parem, sest seal on parem koos teistega mängida. Ja siis on veel olemas Nintendo Switch, mis päris otseselt nendega ei konkureeri. Kuidas aga selle asjaga tegelikult on?

Miks PlayStation 4 oleks parem valik?

2013. aasta lõpus välja tulnud Sony PlayStation 4 pole asjata praegu maailma kõige populaarsem mängukonsool. Põhjuseid selleks on mitu, nagu näiteks esialgu oli see oluliselt odavam kui Xbox One. Praegu aga seda vahet enam ei ole, aga see oli alguses väga oluline.

Praegu on PlayStation 4 kõige suuremaks eeliseks Xbox One’i ees mänguvalik. PS4 peal lihtsalt on rohkem neid mänge, mida sa kuskil mujal mängida ei saa, kui ainult PlayStation 4 peal.

Tavaline PlayStation 4, mille peal saad mängida ka kõiki neid häid eksklusiivmänge väga hästi.

Kas või sellel aastal on ilmunud väga hea seiklus-võitlusmäng “God of War” või valikupõhine thriller “Detroit: Become Human”.

Neid mänge, mida kuskil mujal mängida ei saa, on viie aasta jooksul ilmunud PlayStation 4-le suur hulk ja siin on tõelisi pärle, nagu “Uncharted 4: A Thief’s End”, võidusõidumäng “Gran Turismo Sport” või avatud maailma seiklusmäng “Horizon: Zero Dawn”. Kõik on väga head mängud ja mujal neid mängida ei saa.

Sony mudelivalikus on praegu kaks PlayStationi mudelit, odavam ja tavaline PlayStation 4, mille saab kõige odavamalt osta 329 euroga, aga sellel on 500 GB kõvaketas.

Kui maksta aga 10 eurot enam, siis saab juba kaks korda suurema kõvakettaga versiooni (1 TB) ja kaasa tasuta “FIFA 18” jalgpallimängu. Ilmselgelt on teine variant mõttekam ost, isegi kui jalgapallimäng huvi ei paku.

PlayStation 4 Pro on sada eurot kallim ja pakub paremat pildikvaliteeti.

Teiseks mudeliks on võimsam PlayStation 4 Pro, millel on 1 TB kõvaketas ja miks maksab 439 eurot. Millal sul tasub seda osta?

Lihtne vastus on, et juhul, kui sul on UHD-teler või sa oled nii tõsimeelne mängur, et lihtsalt pead saama enda mängukonsoolist kätte võimalikult hea pildi. PlayStation 4 Pro mängud näevad ka tavalisel FullHD teleril paremad välja kui tavalise PlayStationiga.

Vahe siiski ei ole meeletult suur ja ainus koht, mille järgi ostsutada, on see, kui palju see hinnavaheks olev sada eurot sinu jaoks väärt on ning selle järgi otsustada.

Kui plaanid aga ka kohe või kunagi tulevikus osta PlayStation VR virtuaalreaalsusseadme, siis tasuks võtta just PlayStation 4 Pro, millega saad teravama ja parema pildiga virtuaalreaalsuse.

Miks hoopis eelistada Xbox One’i?

Kui PlayStation 4 on niivõrd hea, siis miks üldse osta Xbox One’i? Tegelikult selleks on põhjuseid küll. Näiteks juhul, kui sind ei huvitagi need PlayStation 4 eksklusiivmängud, mis tihtipeale kipuvad olema üsna vägivaldsed ja sa soovid sõpradega koos mängida “Minecrafti” või “FIFA-t”, aga sõpradel on juba Xboxi konsoolid?

Umbes 90% kõigist uutest mängudest tulevad niikuinii korraga PlayStation 4-le ja Xbox One’ile, nii et suurt enamust mänge saad mängida ka Xboxiga.

Sellisel juhul tasub osta Xboxi konsooli tavaversioon One S, millel on 1 TB kõvaketas sees ja mis maksab ka vähem kui PlayStation 4, kõigest 279 eurot. Tegu on peale selle veel väga ilusa ja vaikse konsooliga.

Peale selle et Xbox One S on väga ilus on see ka väga vaikne.

Peale selle on ka Xboxil hulk häid eksklusiivmänge, näiteks “Forza Horizon 3” kihutamismäng. Või raske, aga ülimalt unikaalne graafikaga “Cuphead”. Või siis Xboxi maskotiks olev tulistamismäng “Halo 5: Guardians”. Või võidusõidusimulaator “Forza Motorsport 7”.

Kui sa aga tahad kõige võimsamat mängukonsooli üldse, mis praegu olemas on, siis tasub osta Xbox One X, mis maksab 559 eurot. Selles on 1 TB kõvaketas ja see on märksa kallim kui PlayStation 4 Pro, aga see pakub ka veelgi paremat mängupilti.

Xboxi eeliseks on veel see, et see mängib eelmise põlvkonna Xbox 360 mänge. Kui sul on plaat olemas, siis pane see ainult masinasse ja saad mängida, lisaboonusena on nende pildikvaliteet ka Xbox One X-i peal nüüd parem.

Xbox One X on kõige võimsam mängukonsool, mida praegu osta saad.

Siin nüüd ongi mõtlemise koht, et kumba sa rohkem eelistad, kas suurt ja unikaalset mänguvalikut, mida pakub PlayStation 4 või soovid kõige odavamat mängukonsooli ehk Xbox One S-i või vastupidi, kõige kallimat ja kõige võimsamat ehk Xbox One X-i.

Ja otsus teha vastavalt sellele, mida sa kõige rohkem hindad mängimise juures.

Märksõnad: ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.