Elisa blogi

Alternatiiv hotspotile: mis on taskuruuter ja miks selle kasuks otsustada?

Kodust eemal olles tuleb ikka ette olukordi, mil vaja näiteks enda sülearvutile või sõbrale internetti jagada. Üks levinumaid mooduseid selleks on oma nutitelefoni kaudu interneti jagamine ehk mobiilse hotspot’i tegemine. 

Kuigi nutitelefoniga interneti jagamine on väga mugav funktsioon, kaasneb sellega tihtilugu üks negatiivne mõju: tohutu koormus akule. Õnneks on hotspot’ile olemas ka sama mugav alternatiiv.

Internet sinu taskus

Kui sul tuleb sageli telefonist endale või tuttavatele internetti jagada, tasub mõelda taskuruuteri muretsemise peale. Nagu juba nimest välja lugedes arvata võib, on tegemist võrguseadmega, mis võimaldab hõlpsasti jagada internetti kodust eemal olles. Lisaks on taskuruuteri suureks plussiks tema suurus – ruuter mahub kenasti jope taskusse või käekotti.

Taskuruuter töötab sarnaselt telefonile laetava aku pealt, kuid seda märkimisväärselt kauem. Tavalise taskuruuteri aku tööaeg on keskeltläbi 6-7 tundi ning võimekamad seadmed suudavad  interneti jagada isegi 12 tundi. 

Ka taskuruuteri kasutamine on imelihtne. Tuleb kõigest sisestada seadmesse SIM-kaart, ruuter sisse lülitada ning mõne hetke pärast ongi internetiühendus olemas. Kõik uuemad taskuruuterid toetavad ka 4G-d, mistõttu saab nautida kiiret internetti nii Eestis kui ka mujal Euroopas.  

Miks siis ikkagi otsustada taskuruuteri kasuks?

Elisa seadmete tootejuhi Kirill Šapošnikovi sõnul on taskuruuteril hotspot’i ees päris mitu eelist. Esimesena toob Šapošnikov muidugi välja meeletu energiatarbimise. Kõik, kes on kunagi nutitelefoniga hotspoti teinud, teavad, et aku protsendid kukuvad märgatavalt kiiremini kui tavakasutuses. 

Taskuruuteri kasuks räägib veel seadmete hulk, mida on võimalik korraga võrku ühendada. Nimelt suudavad juba tänapäevased võimekamad taskuruuterid jagada wifit ka väiksemale inimgrupile kontoris.

Näiteks Huawei Cat 6 4G taskuruuter pakub kuni 400 Mbps allalaadimiskiirust ning korraga on võimalik ühendada kuni 16 seadet. Lisaks on antud taskuruuteril olemas ka ekraan, mis näitab reaalaja kasutust, seadme aku olekut ja muud huvitavat.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.