Elisa blogi

Analüüs: eestlaste liikumisharjumused on naasmas eriolukorra eelsele tasemele

Elisa liikuvusanalüüsi viimaste kuude statistika põhjal selgub, et eestlaste kodus püsimine on langemas kriisieelsesse aega. Jaanuari viimasel nädalal püsis pigem kodus 60% inimestest üle Eesti, mida on 4% rohkem võrreldes möödunud aasta veebruariga.

Elisa liikuvusandmetel põhjal ilmneb, et uuel aastal on eestlased asunud rohkem liikuma ning kodudes püsimine on langevas trendis. Kui jõuludel püsis pigem kodus 67% ja aastavahetuse perioodil koguni 70% eestlastest, langes näitaja jaanuari lõpuks 60% piirile.

„Kuigi nakatumisnäitaja on sügisese ajaga võrreldes mitmekordistunud, ei paista see oluliselt mõjutavat eestlaste liikumisharjumusi. Möödunud aasta veebruaris püsis kodudes veidi üle poole rahvastikust, ehk 56%, kuid novembris, kui nakatumisnäitaja oli pidavas tõusus, püsis kodus natuke rohkem inimesi, ehk 57%. Tänast olukorda aastatagusega võrreldes püsib pigem kodudes umbes 4% rohkem eestlasi,“ kirjeldas Elisa telekomiteenuste juht Mailiis Ploomann.

Jaanuarikuu lõppseisuga püsis kõige rohkem inimesi kodudes Ida-Virumaal, kus on hetkel ka kõige kõrgem 14 päeva haigestumus 100 000 elaniku kohta. Kõige vähem püsisid kodudes Tartumaa inimesed.

Enim püsitakse kodus:

  • Ida-Viru maakonnas – 73%
  • Hiiu maakonnas – 71%
  • Järva maakonnas – 71%
  • Saare maakonnas – 67%
  • Valga maakonnas – 66%
    Protsent nimekirjas ja graafikus näitab inimeste hulka, kes on kodus rohkem kui 70% ajast.

Kõigile huvilistele tutvumiseks on olukord joonistatud piltidena nii maakondade lõikes kui ka Eesti tervikpildina veebilehel www.elisa.ee/kratid.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.