Lahingus Androidi ja iOS-i vahel ei selgu tõenäoliselt kunagi tõelist “võitjat”, kuna mõlemal operatsioonisüsteemil on tulihingelisi pooldajaid, kes ei tagane oma arvamusest. Küll aga saame lähemalt rääkida ühe ja teise plussidest ning miinustest, mis võivad mõne jaoks valiku lihtsamaks muuta.
Kui otsid lihtsust, vali iPhone
Pole kahtlustki, et suur osa eelistab Apple’i operatsioonisüsteemi just nimelt selle kasutuslihtsuse pärast. iPhone ei nõua üldjuhul kasutajalt pikemat harjumist ning tagab tänu oma lihtsusele töökindluse ja stabiilsuse seadmetes.
Samas ei saa loomulikult ka väita seda, et Androidil töötavad seadmed mingisugune raketiteadus oleks. Kui saad hakkama ühe kasutamisega, siis ega teinegi sulle suuremaid probleeme tekita. Siiski kipub olema nii, et iPhone’ist on esimesel kasutamisel mõnevõrra kergem aru saada kui Android operatsioonisüsteemi kasutatavatest telefonidest.
Hind räägib Androidi kasuks
Kui jututeemaks tuleb hind, siis kindel eelis on Androidil. Apple’i puhul teame me ilmselt kõik, et tegu on premium-klassi tootjaga – sellest tulenevalt ka kopsakam hinnalipik. Kuigi viimastel aastatel on ka Apple toonud turule “rahakotisõbralikumad” mudelid, näiteks iPhone SE.
Androidil töötavad seadmed on aga reeglina ikkagi taskukohasemad, ning kuna tootjaid on rohkem, siis ka valik on see-eest tunduvalt kirjum. Näiteks tootjate Xiaomi ja OnePlusi mudelite hinnad algavad keskeltläbi 200 eurost ning lõppevad 800-euroste lipulaevadega. iPhone’i tippmudelite hinnad küündivad seevastu koguni 1800 euroni.
Seega kui telefoni valikul on oluliseks faktoriks hind, tasub ilmselt pilk suunata Androidi poole.
iPhone’ide akud on vastupidavamaks muutunud
Aku kestvust on päris keeruline võrrelda, kuna Android-telefonide mudelid on üksteisest niivõrd erinevad. Samas tuuakse tihtilugu välja, et Android seadmeid ei pea nii sageli laadima kui iPhone’e. Lõppude lõpuks sõltub kõik suuresti sellest, millist mudelit sa kasutad.
iPhone’ide akutehnoloogia on aastatega võrdlemisi suure sammu edasi astunud ning nüüdseks võimelised ka teiste tootjatega konkureerima.
iPhone on turvalisem ja privaatsem
Kuigi Android-telefonide turvalisus järk-järgult paraneb, siis iPhone’i vastu need veel ei saa. Apple paneb oluliselt rohkem rõhku sellele, et kõige värskemad uuendused jõuaksid ka vanematesse seadmetesse. Lisaks krüpteerib Apple iMessage’is olevad isiklikke andmed, et need kolmanda osapooleni ei jõuaks.
Android võimaldab kasutajal alla laadida rakendusi ka väljastpoolt ametlikku Google Play poodi, mis muudab pahavara ja muude viiruste hankimise märgatavalt lihtsamaks.
Lisaks rakenduste poele põhjustavad turvaohte ka uuendamata operatsioonisüsteemid. Kuna mitmed telefonitootjad kasutavad Google’i pakutavat operatsioonisüsteemi, ei saa kõik neist värskendusi korraga ning on haavatavamad massilistele turvaohtudele. iPhone’id saavad aga see-eest tunduvalt pikema toe tarkvarauuenduste näol.
Android annab kasutajale vabad käed
Kui sina oleks üks nendest, kellele meeldib seadmes asju oma nägemise järgi paika seada ja isikupärastada, siis Android-telefonides saad sa seda märksa paremini teha.
Kuigi Apple tõi iOS 14 operatsioonisüsteemiga iPhone’i koduekraanile ikoonide kõrvale widget’id ehk interaktiivsed aknad, pakub Android endiselt kasutajale rohkem võimalusi seadet oma eelistuste järgi kohandada.