Elisa blogi

Apple vs Android: mis on nende kahe peamised erinevused?

iPhone versus Android: igavikuline arutelu selle üle, kumb on parem, on käinud juba mitmeid aastaid ning tõenäoliselt kestab veel pikalt edasi. Vahet pole, kas oled Androidi või Apple’i toodete austaja, mõlemal on omad head ja vead.

Vaatame järele, millistes aspektides kumbki silma paistab ning mis on nõrgemad kohad. 

Kas iPhone pakub rohkem privaatsust?

Privaatsus: ühe jaoks võib olla ülimalt oluline, et tema andmed kuskil ei kogutaks ega kasutaks, teine samas ei tee sellest suurt lugu ning on selle suhtes üpris ükskõikne.

Juba pikemat aega on spekuleeritud selle üle, et Apple’i iPhone pakub kasutajale rohkem privaatsust. Androidi omab siiski Google, mille rahavoog sõltub väidetavalt suuresti müüdavast infost ja andmetest. 

Seda, kas iPhone on tõepoolest privaatsem kui Android, peab iga inimene ise enda jaoks otsustama. 

Androidid on reeglina soodsamad

Ilmselt nende kahe suurimaks erinevuseks võib pidada hinda. Androidil töötavad seadmed on üldiselt taskukohasema hinnaga kui Apple’i omad. 

Näiteks Apple’i kõige värskema lipulaeva iPhone 12 Pro Max eest tuleb keskeltläbi välja käia 1250-1600 eurot (hind sõltub põhimälu suurusest). Xiaomi ja OnePlusi tippklassi telefonide hinnad jäävad see-eest umbes 500-700 euro piiridesse. 

Muidugi on ka erandeid: näiteks ka Samsungi värskemate lipulaevad hinnad kerkivad kuni 1400 euroni. Sellest hoolimata jäävad üldjuhul teiste tootjate seadmed ikkagi alla 1000 euro.

iPhone on lihtsalt lihtne

Apple on alati pannud enim rõhku sellele, et nende tooted oleksid kõigile kasutajatele kergesti arusaadavad ning et neid oleks ka lihtne kasutada. 

Üsna palju tuuakse välja seda, et Apple ei paku kõige uudsemat tehnoloogiat ning iPhone ei paku nii palju erinevaid võimalusi kui Android. See-eest tagab Apple tänu lihtsusele töökindluse ja üleüldise stabiilsuse oma seadmetes.

Loomulikult ei tähenda see, et Apple’il seadmetel ei tuleks tehnilisi rikkeid ette, kuid ootamatuid süsteemi kokkujooksmisi ning probleeme rakendustega on võrreldes Androidiga märgatavalt vähem.

Androidid paistavad silma tehniliste näitajatega

Androidiusku olevad inimesed toovad sageli kahe võrduse ajal välja tehnilised näitajad. Tõsi, Android pakub taskukohasema hinna eest suurema akuga ja rohkema muut- ja põhimäluga seadet. Seda ligi poole odavamalt. 

Kuid siinkohal tuleb arvesse võtta asjaolu, et Apple’i toodete väärtus ei tulenegi nii väga spetsifikatsioonidest vaid rõhk on pandud hoopis mugavale ja lihtsale kasutajakogemusele. Lisaks räägib Apple’i kasuks kõige hiljutisem A14 Bionic protsessor, mis on praeguse aja üks kiiremaid ja võimsaid kiipe. 

Jällegi võiks mõelda, mida sa telefoni juures kõige vajalikumaks pead. Kui oled harjunud Androidiga ning pead oluliseks, et seadmel oleks võimas aku, rohkelt muutmälu ja taskukohane hind – vali Android.

Märksõnad: , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.