Eesti suurimal tehnoloogiaüritusel Tech Day tutvustati IT olevikku ja tulevikku

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.

13. septembril Tallinnas toimunud Eesti suurimal tehnoloogiakonverentsil toodi kokku parimad ideed, asjatundjad ja lahendused. Tech Day 2018 peateemaks oli digitaalne transformatsioon, mille raames räägiti tehnoloogia ja digitaalse revolutsiooni mõjust, riskidest ning võimalustest ettevõtetele, ärisektorile ja ühiskonnale.

Eelmisel nädalal Tallinnas Hotell Olümpias toimunud tehnoloogiakonverentsil esines ettekannetega kümneid tehnoloogia, küberturvalisuse, juhtimise ja innovatsiooni eksperte üle Euroopa. Esinejad jagasid kogemusi oma erialavaldkondadest ning kaasa sai lüüa ka praktilistes töötubades ning aruteludes.

Seminari üks põnevamaid esinejaid oli Eesti Välisluureameti peadirektor Mikk Marran, kes rääkis, kuidas digitaliseerimine on kujundanud riigi ohupilti maailmast ja kuidas Välisluureametis ohte nähakse. Peadirektori ettekanne oli sedavõrd avatud, et turvalisuskaalutlustel keelati ettekande salvestamine kõigil kuulajatel.

Coop panga juht Margus Rink rääkis oma ettekandes, kuidas ligi 116 aastat vana ja pika traditsiooniga ettevõte on viimastel aastatel võtnud kasutusele terve rea tehnoloogilisi rakendusi ning sisenenud nüüdseks ka ülimalt digitaliseeritud pangandusturule, kuid poleks saavutanud tänast edu ilma inimpuudutuseta. „Coop on ühistukaubandus ja selle põhijuurteks on inimkapital – tehnoloogia on ainult täiendav faktor,“ sõnas Rink ettekande sissejuhatuses. Panga juht tõdes, et peaaegu iga tehnilise lahenduse või uuenduse populariseerimisel on suureks osaks olnud nende töötajate suhtlus klientidega, mis määrab, kas teenus võetakse omaks või mitte.

Eesti telekomettevõtte Elisa senisest kokkupuutest tehisintellektiga rääkis Elisa telekomiteenuste valdkonna juht Mailiis Ploomann. „Tehisintellekt ei ole asi iseenesest, vaid töövahend ettevõtte strateegiliste eesmärkide saavutamiseks. See lugu on kindlasti alles oma esimeste peatükkide juures, aga oleme veendunud, et sisukord on meil suures piires paigas,“ rääkis Ploomann. Telekomteenuste valdkonna juhi sõnul tuleb ettevõtetel endale kõigepealt selgeks teha, mis ülesandeid tehisintellektiga lahendada soovitakse ja julgelt tasub partneritena kasutada Eesti start-up’e, kes valdkonda paremini tunnevad. „Samas tuleb mõista et ükski „AI“ ei ole karbitoode, mis maagiliselt ja iseseisvalt probleeme tuleb lahendama. Tegemist on tõsise koostööprojektiga inimeste ja tehisintellekti vahel.“

Eestis küberturvalisusele spetsialiseerunud ettevõtte Clarifield Security tegevjuht Mehis Hakkaja tutvustas küberturvalisuse testimist red teamingu ja ohu jahtimisega. Maineka West Pointi sõjaväeakadeemia vilistlane jagas küberturvalisusest ja selle tagamisest sõjalugusid ning õpetlike näpunäiteid, et igapäevaseid toiminguid turvalisemalt teha. Näiteks tasub võimalusel alati aktiveerida kaheastmeline autentimine ja mitte kasutada sama parooli iga uue konto loomisel.

Santa Monica Networksi ja Elisa ärikliendi üksuse juht Margus Vaino sõnas, et tänavune konverents on olnud kindlat varasematest populaarsem ja seda suuresti tänu mitmekümnetele kõnelejatele erinevatest valdkondadest ning ettevõtetest. „Nimemuutuse läbinud ja ajaga aina suuremaks sirgunud konverentsilt võttis tänavu osa üle 500 inimese. Kui keegi sai siit kasvõi ühe või kaks tarkusetera, mille üle kodus mõelda, siis oleme meie oma tööd väga hästi teinud,“ kinnitas Vaino.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.